Kauno rajono irkluotojų startai Europos jaunimo čempionate

Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas

Po ilgos pertraukos įvyko pirmos didelės irklavimo varžybos – Europos jaunimo čempionatas Duisburge. Visi buvo pasiilgę rimtų tarptautinių irklavimo regatų, tad į Vokietijos miestą susirinko rekordinis Europos čempionatams valstybių skaičius. Net 35 valstybių geriausi irkluotojai, kurių amžius iki 23 m., pareiškė norą dalyvauti ilgai lauktose varžybose.

Tarp Lietuvai atstovavusių irkluotojų buvo ir 4 mūsų rajono geriausi irkluotojai. Sėkmingiausiai startavo broliai dvyniai Domantas ir Dovydas Stankūnai. Jie dviviečių be vairininko (2-) valčių klasėje vieninteliai iš Lietuvos komandos iškovojo teisę startuoti didžiajame finale. Atkaklioje kovoje su labai stipriais varžovais iš Rumunijos, Kroatijos, Slovėnijos, Vokietijos ir Austrijos broliai iškovojo 5-ą vietą.

Labai nedaug pritrūko iki didžiojo finalo ir Justui Kuskevičiui. Jis irkluodamas su komandos draugais keturviečių porinių (4x) valčių klasėje nepateko į finalą A, bet atkaklioje kovoje laimėjo mažąjį finalą ir iškovojo 7-ą vietą.

Kiek daugiau buvo tikėtasi iš merginų porinės dvivietės (2x). Šioje valčių klasėje startavo praeitų metų Europos jaunių čempionė ir pasaulio bronzos medalio laimėtoja Dovilė Rimkutė. Bet varžovės buvo stipresnės ir mūsų sportininkė turėjo tenkintis mažuoju finalu ir ten iškovojo 4-ą vietą, o galutinėje įskaitoje liko 10-ta.

Europos čempionatas vyko laikantis visų saugumo priemonių. Žiūrovai į tribūnas nebuvo įleidžiami (išskyrus sportininkus, trenerius ir komandų vadovus). Kadangi Vokietijoje irklavimo sportas yra labai populiarus, finalų dieną visa krantinė buvo pilna žiūrovų, palaikančių savo šalies sportininkus.