Angle down Atgal

Kauno rajone Kaimynų dienos šventė tęsis ir vasarą

Pamojuoti kaimynui, iškepti jam pyragą, dovanoti šypseną per saugų atstumą laikotarpiu, kai žmogui labiausiai trūksta tiesiog kito žmogaus, yra pati tikriausia kaimynystės išraiška. O būdų susivienyti, net ir liekant karantino ribojimams, yra pačių įvairiausių.

Taip savaitgalį Kaimynų dieną minėjo Kulautuva. Iš pradžių vyko išskirtinė nemokama ekskursija „Kulautuva, legendos ir tikrovė“ su vadovu Mykolu Federavičiumi. Vėliau šventė kėlėsi į kiemus, kur smagiai pasibuvo šeimos, kaimynai. Skambėjo ir muzikinis sveikinimas „Kaimynas kaimynui – kaimynas“.

Kaimynų diena Europoje kasmet yra švenčiama gegužės 29–ąją, primena ELTA, tačiau Kauno rajone šiemet nuspręsta, pavargus nuo karantino ir išsiilgus nuoširdaus bendravimo, Kaimynų dieną švęsti visą vasarą. Raudondvaryje tradicija jau tapusi Kaimynų diena bus švenčiama šią savaitę, birželio 4 dieną. Švęsti numatoma kiemuose, skveruose, gatvelėse.

Birželio 14-ąją Kaimynų diena atkeliaus į Lapes. Čia pirmiausia vietos gyventojai ir kaimynai iš kitur bus kviečiami į žygį. „Tai bus puiki proga geriau pažinti šią Neries pusę, žygio metu aplankant įdomiausias Lapių seniūnijos vietas: nuo stebuklingų pušų paunksnių, vietinių karjerų ir kitų vietovės paslapčių. Vėliau visi užsiregistravusieji bus kviečiami į jaukų pikniką (šventės programa gali kisti priklausomai nuo oro sąlygų (...)“, – žadama Savivaldybės pranešime.

Akademijoje, prie Kamšos pažintinio tako, Kaimynų diena bus švenčiama birželio 20-ąją. Čia į pavakarę bus surengtas kaimynų šeimų piknikas. Beje, Akademijoje kaimynai „piknikauja“ jau trečius metus iš eilės. Sparčiai augant individualių namų gyvenvietėms, Akademija kasmet pasipildo naujakuriais, kurių jau yra ne vienas šimtas.

Pikniko dalyviai bus kviečiami dalyvauti šeimų talentų konkurse, jaukiai pasibendrauti su seniai matytais kaimynais, pasičirškinti dešrelių ant naujai bendruomenės pastatyto ugniakuro, o vakarop su arbatos puodeliu gamtoje žiūrėti kino filmą su visa šeima. Šventės vietoje „veiks blusturgis, kurio šaukiasi per karantiną 3 kartus atrinkti nereikalingi daiktai“.

„Kaunas 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ dalyviai – Kauno rajono seniūnijos šiemet Kaimynų vasarą švęs netradiciškai, tačiau ne mažiau nuoširdžiai ir vieningai, sako rajono savivaldybė, kviesdama norinčius įsijungti į projektą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite