Angle down Atgal

Kauno prokurorė atleista iš tarnybos, nes siekė paveikti tyrimą artimo asmens atžvilgiu

Dėl tarnybinių pažeidimų iš darbo atleista Kauno prokuratūros 1-ojo skyriaus prokurorė Kristina Mockienė, antradienį pranešė prokuratūra.

Taip pat bus sprendžiama, ar nėra pagrindo patraukti jos baudžiamojon atsakomybėn.

Anot prokuratūros pranešimo, sprendimą generalinė prokurorė Nida Grunskienė priėmė gavusi tarnybinio patikrinimo išvadą bei teikimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.

Patikrinimas pradėtas gavus pirminę informaciją apie situaciją, kuri susijusi su K. Mockienės artimu asmeniu, kurio naudai veikusi prokurorė galėjo pažeisti Prokuratūros įstatyme, kituose teisės aktuose ir Prokurorų etikos kodekse numatytus reikalavimus.

Patikrinimo išvadoje ir surinktoje medžiagoje konstatuota, kad K. Mockienė, sužinojusi apie artimam asmeniui galimai gresiančią teisinę atsakomybę, aktyviais, tikslingais ir užtikrintais veiksmais siekė daryti įtaką savo funkcijas vykdžiusiems pareigūnams bei kitiems susijusiems asmenims, nepaisė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų.

Vėliau, neturėdama tam įgaliojimų, K. Mockienė domėjosi policijos disponuojama informacija, aiškinosi ir aptarinėjo galimai padarytos nusikalstamos veikos aplinkybes ir jos kvalifikavimą su suinteresuotais asmenimis bei apie sudariusį akivaizdų interesų konfliktą neinformavo aukštesniojo prokuroro.

„Įvertinus visą tarnybinio patikrinimo metu gautą informaciją konstatuota, kad du tarnybiniai pažeidimai padaryti aktyviai veikiant, vienas – neveikimu“, – rašoma pranešime.

Išvadoje taip pat teigiama, kad, turėdama ilgametę prokuroro darbo patirtį, K. Mockienė suvokė, jog taip veikdama piktnaudžiauja jai suteiktais įgaliojimais ir tarnybine padėtimi, kenkia objektyviam ir visapusiam įvykio ištyrimui, su šiuo įvykiu susijusių asmenų veiksmų įvertinimui bei tuo žemina prokuroro vardą.

Konstatuota, kad tokiu elgesiu K. Mockienė sulaužė Lietuvos Respublikai duotą prokuroro priesaiką, pažemino prokuroro vardą ir pažeidė Baudžiamojo proceso kodekso, Prokuratūros įstatymo, Prokurorų etikos kodekso bei Policijos veiklos įstatymo reikalavimus ir nuostatas.

Atliekant tarnybinį patikrinimą, Generalinė prokuratūra aktyviai bendradarbiavo su Policijos departamento Imuniteto skyriumi, taip pat buvo priimti sprendimai, kuriais siekta užtikrinti, kad su įvykiu susijęs ikiteisminis tyrimas būtų atliktas išsamiai ir objektyviai.

Generalinės prokurorės N. Grunskienės sprendimu, visa baigto tarnybinio patikrinimo medžiaga perduota Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentui įvertinti, ar K. Mockienės veiksmuose nėra nusikalstamos veikos požymių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite