REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Liepos 23 d. 20:31

Kauno centre nebeliks nuo sovietmečio stovinčio nebaigto statyti „Britanikos“ pastato

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


92439

Yra vilties, kad Kęstučio gatvėje, miesto centre, keletą dešimtmečių stovintis nebaigtas statyti, monstru vadinamas monolitinis pastatas, kuriame sovietmečiu ketinta įrengti viešbutį, bus nušluotas nuo žemės paviršiaus. Vietoj jo UAB „K 26“ numato pastatyti žemesnį statinį. Jame bus įkurdintas viešbutis su apie pusę tūkstančio vietų turinčia konferencijų sale.

Dėl šio objekto į antradienio Kauno miesto tarybos posėdžio dienotvarkę buvo įtrauktas papildomas klausimas. Nuo jo svarstymo ir balsavimo nusišalinus Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui bei jo sūnums, kurie, kaip ELTA skelbė, taip pat yra kauniečių išrinkti į miesto tarybą, miesto politikai priėmė sprendimą leisti statyti pastatą, nesilaikant privalomo norminio atstumo nuo privataus sklypo ribos iki valstybinės žemės.

Projekto autorius – garsus Kauno architektas Gintautas Natkevičius, dar praeitą savivaldybės tarybos kadenciją mero V. Matijošaičio pasirinktas kaip jo visuomeninis patarėjas, per posėdį politikams paaiškino, kad vietoj nugriauto statinio, kurio viena dalis dabar siekia apie 49 metrus, iškils mažesnis statinys. Savo aukščiu pastatas derės su kitais miesto centrinės dalies namais. Žemesnioji jo dalis bus prie Kęstučio gatvės, o aukštesnioji (38,5 m) - labiau nuo jos atitraukta. Po visu sklypu numatyta įrengti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. „500 žmonių talpinanti konferencijų salė neabejotinai leis šiam Kauno viešbučiui konkuruoti su Vilniaus viešbučiais. Bet čia - jau verslo dalykai“, - nesileisdamas į jokias detales, sakė G. Natkevičius.

ELTA primena, kad nuo sovietmečio nebaigtas statyti viešbutis, Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, buvo tapęs Kauno miesto savivaldybės nuosavybe. Tačiau per įvairius sandorius su žadėjusiais (tik pažadų nevykdžiusiais) pabaigti statybą bei įrengti viešbutį „Britaniką“ verslininkais, nuo 2008-ųjų savivaldybės rankose liko tik penktadalis šio turto. Investuotojų planus, deja, apsunkino tai, kad per daugybę metų nepabaigtas statyti viešbutis prarado dalį savo turėto žemės sklypo. Mat kaimynystėje pinigus investavę kiti verslininkai pasididino savuosius kiemus „Britanikos“ sąskaita, savivaldybei neprieštaraujant.

Dar 2010-aisiais miesto tarybos posėdyje viešai paskelbta, kad savivaldybei likusių „Britanikos“ įmonės akcijų vertė siekė 4,19 mln. litų. 2011-aisiais pranešus apie jų pardavimą, grupės architektų įkurta akcinė bendrovė buvo vienintelė viešo aukciono dalyvė. Už akcijas ji pažadėjo savivaldybei sumokėti 2,73 mln. litų. Nors ir toliau „Britanika“ ėjo iš rankų į rankas, bet nei užbaigti statyti, nei nugriauti to „monstro“ niekas neskubėjo. O kai savivaldybė, pripažinusi, jog verslininkai tinkamai neprižiūri savo turto (čia netgi sunkiai susižalojo į apleisto pastato lifto šachtą įkritęs studentas, su draugų kompanija atėjęs atšvęsti mokslo metų pabaigimo), pareikalavo didesnio nekilnojamojo turto mokesčio, šie pradėjo bylinėtis.

V. Matijošaičio šeimos verslo įmonė, neseniai įsigijusi „Respublikos“ vardu vadinamą vieną iš dviejų sovietų laikais nebaigtų Kauno centre statyti viešbučių, jau nugriovė. Dabar vietoj jo prieš Nemuno salą (Karaliaus Mindaugo prospekte, šalia „Akropolio“ centro) ryškėja naujo biurų pastato kontūrai. Ar tikrai užbaigus statybą čia įsikurs į Kauną perkelta visa Žemės ūkio ministerija, dar neskelbiama. Tačiau būta investuotojo viešų pasvarstymų, kad taip gali nutikti.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA