Angle down Atgal

Kauno atliekų perdirbimo gamyklos statytoja bankrutuoja

Kauno ir Kėdainių atliekų perdirbimo gamyklas stačiusi „RTS Infra Construction“ bankrutuoja. Gamyklas valdančio Kauno regiono atliekų tvarkymo centro vadovas tikina, kad garantiniams darbams užtikrinti yra palikta piniginė garantija, tad problemų kilti neturėtų.

Registrų centro duomenimis, birželio 1 dieną kreditorių susirinkime „Icor“ įmonės „Axis Industries“ iniciatyva „RTS Infra Construction“ pradėtas bankroto procesas ne teismo tvarka. „Axis Industries“ valdo 50 proc. „RTS Infra Construction“ akcijų, o kreditorių susirinkimo protokole nurodoma, kad jos reikalavimų dydis bankrutuojančiai įmonei siekia 1,165 mln. eurų.

Dar 50 proc. „RTS Infra Construction“ akcijų valdanti bendrovė „Degeras“ kreditorių susirinkime nebalsavo.

Pasak Kauno regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Kęstučio Balčiūno, jis yra informuotas, kad įmonė skelbia bankrotą ir šiuo metu su teisininkais aiškinamasi, kaip užtikrinti garantinius darbus, be to, anot jo, centras yra sulaikęs garantiniams darbams skirtus pinigus. Pasak K. Balčiūno, pernai sausį pradėjusios veikti Kauno perdirbimo gamyklos statyboms ir įrangai yra 2 metų garantija, atskiriems darbams - 5, 10 ir daugiau metų garantija.

„Tas objektas pastatytas, priduotas, mes esame pasinaudoję sulaikomų pinigų garantija“, - BNS sakė K. Balčiūnas.

„Axis Industries“ atstovė Sigita Dabulė BNS nurodė, kad garantiniams darbams centras yra nurašęs 1,6 mln. eurų.

„Nemokia tapusiai įmonei „RTS Infra Construction“ bankroto procedūra paskelbta po to, kai Kauno RATC į savo sąskaitą nusirašė visą sutartyje numatytą garantinių darbų fondo sumą (apie 1,6 mln. eurų). Garantiniai darbai organizuojami iš garantinio darbų fondo“, - BNS atsiųstame komentare teigė S. Dabulė.

Paklaustas, ar bankrotas nekelia problemų centrui, K. Balčiūnas teigė, kad tai gali sukelti problemų, tačiau atliekų tvarkymo centras negali daryti įtakos bankroto procesams.

„Faktas, kad visi šitie procesai pareikalaus papildomų resursų, bet mes negalime daryti įtakos jų procesams, nei jų finansiniams reikalams, dėl ko jie ten gali bankrutuoti ar ne. Juo labiau, negalime pasakyti, kaip jiems tą veiklą vykdyti“,- BNS sakė K.Balčiūno.

Pasak jo, greičiausiai, jeigu kiltų problemų su perdirbimo gamykla, garantinius įsipareigojimus galėtų prisiimti ir kita ją stačiusi bendrovė „Autokausta“.

„Kadangi veikė jungtinės veiklos sutartimi, tai jeigu vienam blogai, kitas turi padėti“, - sakė K.Balčiūnas.

Portalas 15min.lt skelbė, kad 2013 metų gruodį estų valdoma „RTS Infra Construction“ laimėjo 32,8 mln. eurų vertės Kauno ir Kėdainių atliekų perdirbimo gamyklų konkursus ir jau po savaitės pusė šios įmonės akcijų buvo perleista įmonei SPV-13, kurios pusę akcijų 204 metų sausį įsigijo bendrovė „Degeras“. 2014 kovą SPV-13 tapo vienintele „RTS Infra Construction“ akcininke, tų pačių metų balandį „Axis Industries“ įsigijo pusę SPV-13 akcijų, tad vieninteliais „RTS Infra Construction“ akcininkais netiesiogiai tapo ši bendrovė karu su „Degeru“.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite