Angle down Atgal

Kauno apskrityje gripo atvejų per savaitę padaugėjo dvigubai

Lietuvoje praėjusią savaitę – sausio 6-12 dienomis – padaugėjo sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys.

Pasak šio centro atstovės Linos Grinytės-Jauniškienės, bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 57,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę – 43 atvejus 10 tūkst. gyventojų. NVSC duomenimis, pernai tuo pačiu metu – 2-ąją metų savaitę – bendras Lietuvos gyventojų sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo didesnis – 93,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Praėjusią savaitę mažiausiai gripu ir ŪVKTI sirgo Tauragės apskrities gyventojai (42,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų), daugiausiai – Kauno apskrities (69,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

Praėjusią savaitę Kauno apskrityje buvo patvirtinti 133 susirgimai gripu, tuo metu ankstesnę savaitę – gruodžio 30-sausio 5 dienomis – jų būta 70. Skaičiuojant kartu su peršalimo ligomis (ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis), sergamumo rodikliai šios savaitės pradžioje buvo 3898 atvejai, o prieš savaitę – 2572.

„Gripo atvejų ir toliau visoje Lietuvoje nuosekliai daugėja. Pastarąją savaitę gripas diagnozuotas 380 Lietuvos gyventojų, ankstesniąją savaitę – 221 asmeniui. Dėl gripo į ligonines paguldyti 47 asmenys, tarp jų 33 vaikai ir 1 nėščioji, 2 asmenys buvo gydomi intensyvios terapijos skyriuje“, – teigia centro atstovė L. Grinytė-Jauniškienė.

ELTA primena, kad epidemija skelbiama, kai sergamumo gripu bei ŪVKTI rodiklis siekia 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų. 2019-aisiais Kaune gripo epidemija buvo paskelbta sausio 22-ąją.

Kauno miesto poliklinikos šeimos gydytoja Teresė Baikštienė atkreipia dėmesį, kad gripo virusas paprastai plinta oro lašeliniu būdu. Užkratas taip pat gali būti perduodamas per kontaktą su kvėpavimo takų išskyromis (liečiant daiktus arba paviršius, kuriuose yra virusas, ir po to palietus savo akis, nosį arba burną). Vaikai gali užkrėsti gripu kitus 10 ir daugiau dienų nuo simptomų atsiradimo, suaugusieji – vieną dieną prieš gripo simptomų pasireiškimą ir dar penketą dienų jiems pasireiškus.

Pasak NVSC specialistų, efektyviausia apsauga nuo gripo – skiepai, kurie apsaugo nuo sunkių ligos komplikacijų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite