Angle down Atgal

Kaunietis pasijuto kvailio vietoje: „gpasas“ galiojo ne tik trumpiau, dokumento negavo ir po trečio skiepo

Praėjusią savaitę į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipęsis kaunietis pasidalijo nemalonia patirtimi ir kovos dėl galimybių paso (gpaso) užkulisiais. Vyro teigimu, „gpasas“ po dviejų skiepų nuo COVID-19 galiojo žymiai trumpiau nei turėtų, o dokumento išsiimti nepavyksta net ir po trečio skiepo.

„Kuriozinis atvejis yra įvykęs, o sistemos tarpusavyje nebendraujančios. Visur teigiama, kad po dviejų skiepų „gpasas“ galioja 7 mėnesius. Man nutiko tokia situacija, kad mano „gpasas“ buvo išduotas rugsėjo 13 dieną, o galiojo tik iki sausio 13 dienos, vadinasi ne 7 mėnesius. Tai pirmas dalykas, kad „gpasas“ galiojo trumpiau, antras, „gpaso“ negavau net ir po trečio skiepo“, – ketvirtadienį pasakojo į redakciją paskambinęs skaitytojas.

Kaip teigė kaunietis, jis trečiąją vakcina nuo COVID-19 vakcinavosi dar sausio 5 dieną, o sausio 20-ąją išsiimti „gpaso“ vis dar nebuvo galimybės.

„Vakcinavausi trečia vakcina, nuo sausio 5 dienos iki dabar „gpaso“ as vis dar negaunu. Vakcinavimo centras neperdavė informacijos Registrų centrui, o Registrų centras negali išduoti „gpaso“. Registrų centras sako skambinti į Vakcinavimo centrą, o Vakcinavimo centras sako skambinti į Registrų centrą. Vieni ant kitų varo. Esu beviltiškoje situacijoje. Pats auginu vaiką, šiuo metu esu su trauma, negaliu nueiti nei į vaistinę vaistų, nei į prekybos centrą maisto, nes neturiu „gpaso“, – ketvirtadienį skundėsi vyras.

Kaunietis atkreipė dėmesį, kad patekus į tokią situaciją labai trūksta informacijos.

„Nėra vienos paprastos sistemos, kaip teisingai viską atlikti, nuo a iki z. Gaunasi, kad aš lieku kvailio vietoje. Mane nukreipinėja vieni pas kitus. Man nesuteikia naudingos informacijos ir pagalbos. Prie viso to niekas neatsižvelgia į mano asmeninius poreikius“, – apmaudą liejo vyras.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Spaudos tarybos Vyriausiasis specialistas Julijanas Gališanskis naujienų portalą „Kas vyksta Kaune“ patikino, kad po pilnos vakcinacijos „gpasas“ galioja 210 dienų, tačiau patį dokumentą ir jame esantį QR kodą reikia kas du mėnesius atnaujinti – kitaip tariant, iš naujo jį atsisiųsti.

Tuo metu pasiskiepijus sustiprinančiąja doze, „gpaso“ galiojimas pratęsiamas neribotam laikui, tačiau jį taip pat reikia atnaujinti kas du mėnesius. Kaip teigė J. Gališanskis, „gpaso“ galiojimas pratęsiamas arba atnaujinamas tą pačią dieną, kai duomenys apie gautą skiepą įvedami į e. sveikatos sistemą.

„Jeigu įvyko klaida, ir duomenys nebuvo įvesti į e. sveikatos sistemą arba buvo įvesti neteisingai, gyventojas turėtų kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje buvo paskiepytas.

Jeigu duomenys buvo suvesti, o „gpasas“ neišduodamas dėl kitų techninių priežasčių, gyventojas turėtų asmeniškai kreiptis į Registrų centrą ir save identifikuoti, kad specialistai galėtų išsiaiškinti priežastis ir jas pašalinti“, – teigė SAM atstovas.

Daugiau naujienų apie Kauną skaitykite čia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite