Angle down Atgal

Kaunietė pripažino kaltę dėl dviejų vaikų gyvybes nusinešusio gaisro

Penktadienį Kauno apylinkės teisme V. B. pripažino kaltę dėl dviejų vaikų gyvybes nusinešusio gaisro, BNS sakė Kauno apylinkės teismo atstovė Vaida Bytautė.

Per teismo posėdį apklausta kaltinamoji, ji kaltę pripažino visiškai, kalbėdama neslėpė emocijų, verkė, sakė teismo atstovė.

Nukentėjusiojo advokatė Rasa Kalkauskienė pareiškė civilinį ieškinį dėl 3 tūkst. eurų neturtinės žalos priteisimo žuvusių vaikų broliui, gyvenančiam globos namuose, jis byloje pripažintas nekentėjusiuoju. Kaltinamoji šį ieškinį pripažino, žadėjo įsidarbinti ir atlyginti neturtinę žalą.

Ši byla nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai kovą, kai dvejų metų mergaitė ir penkerių metų berniukas žuvo kilus gaisrui Tunelio gatvėje Kaune esančiame name.

Namo langai buvo su grotomis, durys užrakintos, todėl vaikai neturėjo realios galimybės pasišalinti iš degančio namo, kur buvo palikti vieni. Pasak ekspertų išvadų, vaikai mirė nuo apsinuodijimo smalkėmis.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, motina dažnai palikdavo vaikus vienus, taip pat ir nakčiai. Tuo metu, kai įvyko nelaimė, moters namuose nebuvo apie valandą.

Tyrimo metu motinos pozicija keitėsi, iš pradžių ji nepripažino kaltės.

Už neatsargų gyvybės atėmimą dviem ar daugiau žmonių gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų, už piktnaudžiavimą tėvų teisėmis ar pareigomis – bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Kitas posėdis šioje byloje numatytas birželio 11 dieną.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite