Angle down Atgal

Kauniečiams pristatys šimtamečių ąžuolų saugojimo perspektyvą

Šeštadienį Ąžuolyne kauniečiai galės susipažinti su planais, pagal kuriuos čia bus saugomi šimtamečiai ąžuolai.

Gamtotvarkos darbus Ąžuolyne, pasak miesto savivaldybės atstovo Arnoldo Bukelio, numatyta pradėti lapkritį. Ąžuolyno pakraštyje, prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo, šeštadienio vidurdienį susirinkusiems kauniečiams apie tuos darbus paaiškins Lietuvos gamtos fondo, Lietuvos arboristų asociacijos bei Kauno miesto savivaldybės atstovai.

„Iš pradžių prisistatysime patys, vėliau visus pakviesime į kelių valandų ekskursiją po Ąžuolyną ir rodysime bei pasakosime, kokius ąžuolų išsaugojimo darbus esame numatę“, – teigė Lietuvos gamtos fondo projektų vadovė Dalia Bastytė-Cseh.

Pasak savivaldybės pranešimo, Ąžuolyno parke ošia apie 770 ąžuolų, o unikaliausia šio parko vertybė yra 100–300 metų ąžuolai, kurių kamieno skersmuo siekia 100–160 cm.

ELTA yra skelbusi, kad šis unikalus parkas – vieno rečiausių Lietuvoje ir Europoje vabalo – niūraspalvio auksavabalio – gyvenamoji vieta. Todėl Ąžuolynas saugomas ir kaip Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorija.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Radetos Savickienės teigimu, darbai Ąžuolyne vyks, atsižvelgiant į aplinkos ministro įsakymu patvirtintą Gamtotvarkos planą. Tikslas – išsaugoti visus esamus ąžuolus, juos sergint nuo grėsmių, kad ąžuolynas ilgainiui nevirstų minkštų lapuočių medynu.

„Kauno ąžuolynas – tai ne tik kauniečių itin mėgstama laisvalaikio erdvė, bet ir didžiausias miesto teritorijoje esantis ąžuolynas visoje Europoje. Turime saugoti ir puoselėti šią unikalią mūsų miesto dalį, tad būtent gamtotvarkos darbai prie to labai svariai prisidės“, – kalbėjo R. Savickienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite