Angle down Atgal

Kaune veikusios asociacijos vadovas kaltinamas pasisavinęs per 300 tūkst. eurų

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje Kaune veikusios asociacijos vadovas kaltinamas pasisavinęs per 300 tūkst. eurų ir valstybei padaręs žalos už beveik 130 tūkst. eurų, antradienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). 

Anot tarnybos, buvusiam asociacijos vadovui yra pateikti kaltinimai dėl sukčiavimo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo ir tikslinės paramos panaudojimo ne pagal paskirtį. 

FNTT pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad svetimas lėšas kaltinamasis ėmė savintis nuo 2017 metų. 

Manoma, kad jis pasirašė tris sutartis dėl darbuotojų kvalifikacijos kėlimo ir palaikymo projektų įgyvendinimo su Europos Sąjungos paramą skirstančia agentūra, už kurias ši asociacijai pervedė daugiau nei 178 tūkst. eurų tikslinės paramos, 100 tūkst. eurų kurios buvo panaudota ne pagal paskirtį. 

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad įgyvendindamas ES paramos projektus direktorius vengė atsiskaityti su tiekėjais. Įtariama, kad 2018 metais kaltinamasis Europos socialinio fondo agentūrai teikė tikrovės neatitinkančius mokėjimo nurodymus apie neva vykdomus atsiskaitymus, tačiau pinigai tiekėjų nepasiekdavo. 

Taip galėjo būti pasisavinta per 23 tūkst. eurų. 

Dar beveik 10 tūkst. eurų kaltinamasis galėjo pasisavinti asociacijos vardu rengdamas viešuosius pirkimus. Įtariama, kad iš galimų tiekėjų jis prašė pasiūlymo galiojimo užtikrinimų, iš kelių gavo piniginius užstatus, tačiau neketino su jais sudaryti sutarčių ir pinigų taip pat galėjo negrąžinti.

Pasirašęs dar vieną, 30 tūkst. eurų vertės, sutartį su verslo paramos agentūra kaltinamasis susitarė su kitai įmonei vadovaujančiu bendrininku ir kartu pasisavino šią sumą. FNTT pareigūnai nustatė, kad tarp dviejų bendrininkų įmonių buvo pasirašyta fiktyvi sutartis, asociacijos direktorius visą sumą pervedė kita įmonei, kurios faktinis vadovas ją išgrynino, sau pasiliko keturis procentus ir grąžino atgal. 

Šio projekto vykdymo metu kaltinamasis taip pat galėjo apgaulės būdu įgyti dar 20 tūkst. eurų iš kitos jame dalyvavusios įmonės. 

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad dvejus metus į asociacijos buhalterinę apskaitą nebuvo įtraukiamos visos iš juridinių asmenų gaunamos lėšos ir tokiu būdu jos direktorius galėjo pasisavinti per 140 tūkst. eurų, 31 tūkst. eurų kurių – kartu su bendrininku. 

Iš viso kaltinamasis galėjo padaryti beveik 130 tūkst. eurų žalą valstybei ir 170 tūkst. eurų – juridiniams asmenims. Nei viena iš šių žalų nebuvo atlyginta. 

Dėl neteisėtų veiksmų vykdant ES finansuojamus projektus, atlikus pažeidimų patikrinimus, su direktoriaus vadovaujama asociacija buvo nutrauktos turimos sutartys bei neišmokėta beveik 1 mln. eurų paramos.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Bylą nagrinės Kauno apygardos teismas. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite