Angle down Atgal

Kaune koronaviruso tyrimų bus dvigubai daugiau

Trečią veiklos savaitę Kauno mieste skaičiuojantis mobilusis tyrimų punktas stiprina pajėgas ir didina apimtis iki beveik 400 mėginių paėmimų per dieną.

Anot miesto savivaldybės administracijos atstovo Arnoldo Bukelio, mobilaus tyrimo punkte, veikiančiame savivaldybės įsteigtame Kauno kempinge, greta ligšiolinių dviejų linijų nuo savaitgalio atidaroma ir trečioji. Pradedami pakartotinai tirti ir sergantieji koronavirusu.

„Trečiąją mėginių paėmimo liniją nuspręsta atidaryti tame pačiam tyrimų punkte Kauno kempinge, Jonavos gatvėje. Matome, kad žmonėms čia patogu atvykti iš įvairių vietovių, procedūros vyksta tvarkingai, teritorija puikiai tinkama saugiam pacientų aptarnavimui. Todėl tęsiame darbus toliau ir tikimės panaikinti laukiančiųjų eiles, kad operatyviai išsitirti galėtų visi, pajutę šiai ligai būdingus simptomus“, – teigė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Paulius Keras.

Savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad jau šį savaitgalį Kauno mieste veikiančio mobiliojo patikros punkto kvota tyrimams atlikti padidinta net du kartus. Iki šiol per dieną čia ir Karščiavimo klinikoje iš viso būdavo atliekama iki maždaug 180 tyrimų, nuo šiol šis skaičius ūgtelės iki beveik 400. Be to, tyrimai galės būti atliekami ne tik galimus ligos simptomus naujai pajutusiems žmonėms, bet ir jau sergantiems bei persirgusiems pacientams, taip įsitikinant, ar šie jau visai pasveikę.

Kauno miesto poliklinikos medikų komandos šiuo metu intensyviai dirba mobiliajame punkte, taip pat aptarnauja Kauno miesto ir Kaišiadorių rajono savivaldybių gyventojus Karščiavimo klinikoje. Tuo pat metu Greitosios medicinos pagalbos stoties personalas ne tik skuba į pagalbą žmonėms, rūpinasi pacientų saugiu pristatymu į gydymo įstaigas, bet ir teikia pagalbą visai Lietuvai, koordinuodamas Kaune įsikūrusios karštosios linijos 1808 veiklą.

ELTA yra skelbusi, kad Kaune veikiančio mobiliojo patikros punkto medikų brigada iki šiol aptarnaudavo ir į Kauno oro uostą iš svetur sugrįžusius žmones, taip pat jai teko atlikti nemažai tyrimų viešbučiuose priverstinei saviizoliacijai trumpam apgyvendintiems kauniečiams. Tačiau dabar šių funkcijų nebeliko, todėl visas dėmesys bus sukoncentruotas į atvykstančius pacientus mobiliajame patikros punkte ir Karščiavimo klinikoje. Pastaroji veikia Žemuosiuose Šančiuose, Kauno poliklinikos Šančių filiale (A. Juozapavičiaus pr. 72).

„Gyventojams svarbu žinoti, - dar karta primena Kauno poliklinikos vadovas Paulius Kibiša, - kad Karščiavimo klinikoje pacientai priimami tik su šeimos gydytojo siuntimu, o į mobilųjį patikros punktą registracija vyksta tik per Koronos karštąją liniją 1808“.

„Pakankamos reagentų atsargos, sklandus bei rezultatyvus Kauno klinikų laboratorijos darbas ir sėkmingas savivaldybės dialogas su gydymo įstaigomis, Sveikatos apsaugos ministerija bei kitomis institucijomis duoda pozityvių rezultatų. Darbai ne tik įgauna pagreitį, bet ir jų apimtys nuolat auga. Būtų puiku, jei esant tokiai situacijai, pagaliau galėtume pradėti be eilės tirti savo medikus – tuos žmones, kurie šiandien stovi priešakinėse linijose ir mums visiems yra gyvybiškai svarbūs“, – sako Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite