REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Rugsėjo 17 d. 09:21

Kaune bus atidaryta tarptautinė paroda TECHNO-ILIUZIJA

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


99209

Šią savaitę (ketvirtadienį) Kaune atidaroma tarptautinė paroda TECHNO-ILIUZIJA, o penktadienį organizatoriai kviečia į viešą diskusiją.

Paroda atidaroma 19 d. 18:00 val. A. Mapu g. 20, 44284 Kaunas. paroda veiks iki spalio 9 d.

CreArt – nuo 2012 metų vykdomas tarptautinis kultūrinio bendradarbiavimo projektas, jungiantis 12 Europos vidutinio dydžio miestų. Jo tikslas – suteikti menininkams galimybę pristatyti savo kūrybą Europoje, skatinti kūrybiškumą, bendradarbiavimą, meno mainus.
Projektas siekia įsteigti nuolatinę ir profesionalią mobilumo, mainų ir bendro darbo patirties tarp menininkų, grupių ir organizacijų, kultūros operatorių, švietimo institucijų ir plačiosios visuomenės sistemą, sukuriant meninės kūrybos tinklą tarp vidutinio dydžio miestų. (daugiau informacijos apie CreArt www.CreArt2-eu.org).
„Dual Exhibition“ dviejų menininkų dialogas TECHNO-ILIUZIJA
Gyvendami technologijomis grįstoje aplinkoje kiekvieną dieną susiduriame ne tik su jų vartojimo metu iškylančiomis problemomis, bet ir su tam tikru mūsų tikrovės pasikeitimu. Tyrinėti nuo technologijų priklausomą tikrovės realumą skatina dauginama ir fragmentuojama informacija apie mus pačius: mūsų darbą, laisvalaikį, rūpesčius, ir net apie tai kaip atrodome. Jau tapo įprasta, jog dirbame spoksodami į kompiuterio ekraną, pramogaujame naršydami internete, įstrigę automobilių spūstyje „ištįsusį“ laiką „užmušinėjame“ stebėdami draugų ir ne visiškai pažįstamų asmenų pranešimus socialiniuose tinkluose. Tad nuolat kintančios technologijos skatina profesionalius menininkus ieškoti ir tarpusavyje derinti įvairias raiškos priemones, naujoviškai realizuoti meno idėjas bei originaliai atskleisti laikotarpio tikrumo ir netikrumo problemas.
Robert Lisek (Katovicai, Lenkija / Katowice, Poland)
Videoinstaliacija / Video Instalation
Robert Lisek yra eksperimentinio medijų meno atstovas. Jo kūrybos centre – šiuolaikinių technologijų meninis tyrimas. Tarpusavyje puikiai dera tiek menininko, tiek mokslininko interesai. Jo kūrybos pagrindinis instrumentas – savigeneruojančios technologijos (angl. self-generating technologies). Tad R. Lisek menas tarsi atsigręžia į tai ką vadiname kodavimu ir dekodavimu, kuria vizualines asociacijas su genetika ir genetinio kodo iškraipymu. Dėmesį sukausto tai ką vadiname dirbtiniu intelektu. Vienu metu jį galime suvokti ir kaip prižiūrimą, ir kaip ryžtingai savarankišką „subjektą“. R. Lisek mums demonstruoja konceptualų medijų meną, kur klaidos generavimas ir iš jos gimstančios naujos bei netikėtos struktūros gali būti laikomos jo kūrybos privalumu.
Rimantas Plungė (Kaunas, Lietuva / Kaunas, Lithuania)
Fotografija / Photography
Rimanto Plungės fotografijų meninę kalbą galima vadinti fotografijos technikos tyrimu arba audiovizualinės medijos analize. Kūryba yra pagrįsta aktualiais klausimais, kuriuos menininkas gvildena jau daugybę metų. Jam yra aktuali iš medijų ekologijos ir aplinkos psichologijos diskursų išplaukianti problematika. Išradingai ieškodamas bei plėtodamas savąjį braižą R. Plungė ne tik taiko, bet ir tuo pačiu metu analizuoja skirtingas atvaizdų kūrimo priemones, jas darniai jungia tarpusavyje. Ieškodamas netikėto, neįprasto vizualinio efekto menininkas suvienija skirtingą laikmetį reprezentuojančias vaizdų kūrimo bei reprodukavimo priemones.

Rugsėjo 20 d. 16:30 galerijoje „Ars et mundus” (A. Mapų g, 20 Kaunas) vyks diskusija ir kūrybinės dirbtuvės apie menp ir technologijų ryšius. Parodos TECHNO-ILLUSION kuratorius prof. dr. Remigijus Venckus diskutuos su medijų menininkais doc. dr. Rimantu Plunge (Kaunas, Lietuva) ir Robert Lisek (Katovicai, Lenkija) apie šiuolaikinių technologijų taikymą medijų meno kūryboje. Diskusijoje bus analizuojami ir parodos autorių kūriniai, aptariama kūrybos raiška ir plėtojamos temos. Kūrėjai dalinsis patirtimi ir atskleis savo individualų požiūrį į kūrybą, technologijų ir meno santykį. Diskusiją vaikinuos R. Lisek kūrybinės dirbtuvės, kuriose menininkas pademonstuos kaip kuria vaizdo projekcijas, realizuodamas menines idėjas integruoja informacinių technologijų inovacijas bei taiko dirbtinį intelektą. Parodos kuratorius apie šį parodą lydintį rengiį teigia: „diskusija ir dirbtuvės atliepia sudėtingą šiuolaikinių medijų meno kūrybos ir medijų kultūros diskursą. Taikant naująsias technologijas kinta ne tik meno kalba, bet ir temos, visuomenės reakcijos į technologijas ir jų teikiamą estetinį pasigėrėjimą. Problematiška yra tokia sudėtinga, kad apie ją būtina kiek įmanoma daugiau kalbėti, ieškoti bendrų vardiklių, suvokti naujojo meno sąryšius net su šiuolaikinės socialinės aplinkos kaita.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA