Angle down Atgal

Kaunas mini Laisvės gynėjų dieną

Kaune žuvusiųjų už Lietuvos laisvę pagerbimas prasidės Sausio 13-osios išvakarėse, šeštadienį.

Į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį šeštadienio pavakare kauniečius sukvies nacionalinė iniciatyva „Neužmirštuolė“, raginanti Lietuvos gyventojus Laisvės gynėjų dieną į atlapą įsisegti vieningą simbolį - Neužmirštuolės žiedą. Tradiciškai vykdavęs Vilniuje, jau antrus metus šis renginys organizuojamas Kaune.

„Parodykime, kad vertiname Laisvės kovotojų auką, esame dėkingi ir laimingi, kad šiandien galime džiaugtis gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje. Visiems atėjusiems organizatoriai parūpins Neužmirštuolės žiedų, tačiau „Neužmirštuolių pievai“ sukurti reikia kiekvieno mūsų rankos ir širdies“, - kviesdami sako renginio organizatoriai.

Karo muziejaus sodelyje „Neužmirštuolių pievai“ sužydėti padės ir kariliono muzikos koncertas. Prie muziejaus įsiplieks susiburti kviesiantys laužai. Akcijoje „Būkime kartu!“ dalyvaus aktorius Petras Venslovas, Kauno kultūros centro folkloro ansamblis „Kupolė“.

Sausio 13-ąją minėjimas Kaune prasidės Šv. Mišiomis Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Po mišių čia pat, aikštėje, vyks minėjimas-koncertas ,,Vardan Lietuvos”. Dalyvaus Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų kolektyvai, berniukų chorinio dainavimo mokyklos ,,Varpelis” choras.

Sekmadienį Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje vyks pilietinė akcija „Neužmirštuolė kovojusiems už laisvę“.

„Kviečiame patriotišką dvasią puoselėjančias šeimas, Kauno miesto svečius, visus, branginančius nepriklausomybę, užsukti į galeriją nusipiešti ir prisisegti neužmirštuolės žiedą. Sužinosime, ką byloja legenda apie šios gėlės vardo kilmę, jos kaip simbolio panaudojimą bei paplitimą kitose pasaulio šalyse. Dalinsimės prisiminimais apie lemtingosios Sausio 13-osios nakties įvykius, o savo emocijas galėsime išlieti ir kūrybine raiška“, - rašoma kvietime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite