Angle down Atgal

Kasdieniai darbai - be kliūčių

Karantinas tęsiasi. Nors jis pratęstas iki balandžio 27 dienos, LR vyriausybė apie karantino atšaukimą nekalba, tik rengia sprendimus apie karantino švelninimą. Gyvenimas tęsiasi ir darbai vyksta. Nors Kaišiadorių savivaldybė užvėrusi duris, jos darbuotojai dirba nuotoliniu būdu. Kas tęsiama, kokie darbai pagal planą ir grafikus vyksta, kokie projektai baigiami ir kas planuojama toliau? Tokius klausimus uždavėme Savivaldybės administracijos Statybos, infrastruktūros ir urbanistikos skyriaus darbuotojams.

Keliai greideriuojami

Algimanto Genevičiaus teiravomės apie rajono kelių būklę, jų greideriavimą ir kitą priežiūrą. Vyr. specialistas „Atspindžiams“ papasakojo apie šių metų reikalus. „Seniūnijos turėjo lėšų kelių priežiūrai žiemą, jų neišnaudojo, nes nebuvo sniego – valymo, barstymo. Šios sutaupytos lėšos perkeltos pavasariui. Kaip ir įprastai, pavasarį vyksta greideriavimo pirmas etapas. Šiems darbams atlikti reikalinga, kad žvyrkelis būtų tam tikros būklės – nei per šlapias, nei per sausas. Štai vieni pirmųjų kelius greideriavo Palomenės seniūnija, ten konkursą laimėjo UAB „Asdanga“.

Dabar pasirašytos dvi sutartys ir bus pradėta greideriuoti Pravieniškių ir Paparčių seniūnijų žvyrkeliai. Šalia rangovų „Žiežmarių hidrotechnika“, AB „Kelių priežiūra“, atsirado naujas rangovas UAB „Transporto mazgas“, ši įmonė atliks greideriavimą Pravieniškių krašte“, - pasakojo A. Genevičius. Jis pabrėžė, kad su priežiūros specialistu jie kontroliuoja, kad į duobes būtų atvežta kokybiško smėlio – žvyro mišinio. To siekiant stebimi pirkimo dokumentai, tiekėjai. Iš vietinių karjerų uždrausta imti žvyrą, tinka tik vienas – Mikalaučiškių karjeras. Daugiausiai, pasak specialisto, žvyrkelių yra Kruonio ir Žiežmarių apylinkės seniūnijose. Čia darbai jau vyksta. Į klausimą apie asfalto duobių užtaisymą specialistas atsakė, kad šie darbai šiek tiek sustoję, mat karantino metu nedirba asfaltą gaminančios įmonės.

Rangovai, tokie kaip AB „Kelių priežiūra“ ir UAB „Ecoservice projektai“ iki balandžio 20 dienos turėjo pateikti grafikus, kada bus užlopytos duobės asfalte. Seniūnai geriausiai žino padėtį vietose, jų nurodymu ir asfaltuojamos duobės. Daug taisytinų vietų yra ne tik Kaišiadorių mieste, bet ir Žiežmariuose, Rumšiškėse, Stasiūnuose. Yra galimybė seniūnijoms įsigyti ir šalto asfalto, rangovai dirba ir tokiu metodu. Šie darbai turi būti užbaigti iki liepos 1 dienos.

Statybos nesustojo

Statybos, infrastruktūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Rimanto Želvio teiravomės apie pradėtus ir baigiamus įgyvendinti projektus, kokie yra nauji pirkimai. Kino teatras - bene didžiausias apimties atžvilgiu statybos objektas. Rangos darbai pradėti 2019 metų kovo mėnesį, sutartinė kaina – 827524 eurų. Šiuo metu pagal rangos sutartį atlikta apie 56 proc. darbų. Šiais metais vykdomi ir šiuo metu atliekami statinio vidaus darbai, t. y. vidaus inžinerinių tinklų darbai, po to atliks vidaus ir išorės apdailos darbus. Darbų pabaiga pagal sutartį – 2020 m. gruodį. Pagal darbų atlikimo vykdymą darbus rangovas planuoja baigti anksčiau (priklauso nuo išorinių veiksnių, karantino pabaiga, darbuotojų sveikata ir kt.). Rangovas – UAB „Stafas“, vertė 827,5 tūkst. eurų.

Žiežmarių sinagoga. Savivaldybė pradėjo vykdyti projektą, finansuojamą Kaišiadorių VVG - „Žiežmarių sinagogos pritaikymas turizmo ir kultūrinei veiklai”. Pagal šį projektą planuojami žemės sklypo sutvarkymo darbai, viduje pastatyti medinius laiptus į antrą aukštą, pagaminti autentiškus sinagogos baldus. Neseniai įvyko pirkimai, pasirašyta rangos sutartis. Rangos darbai pradėti 2020 balandžio mėn.

Rangos darbų terminas 5 mėn. t.y. iki rugsėjo mėn. pabaigos. Darbus vykdo UAB “ Gilmera”, sutartinė kaina - 44484 Eur. Naujas objektas – stadiono rekonstravimo darbai Paukštininkų gatvėje, Kaišiadoryse. 2020 metais tęsiami pernai pradėti darbai. Skirta I etapo užbaigimui 600000 eurų iš savivaldybės biudžeto. Planuojami darbai: futbolo aikštės ir bėgimo takų viršutinių dangų, rutulio stūmimo sektoriaus, 2–jų teniso kortų įrengimas, viso sklypo ir teniso kortų aptvėrimo, apsauginių tinklų montavimo darbai bei gerbūvio atstatymo darbai. Už sklypo ribų bus įrengtas privažiavimo kelias su automobilių stovėjimo vietomis.

Numatyta atlikti baigiamieji inžinerinių tinklų darbai ir pridavimas inspektuojančioms institucijoms.

Autorės ir archyvo nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite