Angle down Atgal

Kas yra baltymai ir kodėl jie būtini mūsų organizmui?

Visi puikiai žino, kad baltymai yra statybinė medžiaga, kuri reikalinga ne tik sportininkams, kurie fiziniu aktyvumu formuoja savo kūną, tačiau taip pat ir visiems kitiems, kurie nori būti sveiki, gražūs bei laimingi. Žinoma, baltymų yra daug, jie gaunami iš skirtingų šaltinių, taip pat skiriasi ir baltymo poreikis žmogui. Kol vieniems reikia daugiau, tuo tarpu kitiems užtenka ir mažesnių kiekių, tik svarbiausia, kad būtų palaikomas nuolatinis jų gavimas.

Kas yra išrūgų baltymai?

Sportininkams vieni vertingiausių yra išrūgų baltymai, kuriuose yra kazeino reikalingo sportuojančio žmogaus poreikiams. Jis ne tik skatina greičiau augti raumenims, tačiau ir mažina riebalinį sluoksnį. Taigi, tai yra puikus pasirinkimas ne tik aktyviai sportuojantiems, tačiau ir apskritai gyvenantiems aktyviau.

Žinoma, tiek estetine, tiek skonio prasme tai nėra labai patrauklus pasirinkimas. Ne veltui dažniausiai kazeinas pasirenkamas papildo pavidalu. Tokie baltymai ne tik be jokio skonio, tačiau ir kur kas tankesni, juose daugiau naudos, tad aktyviau sportuojantiems – tai yra nepamainoma alternatyva.

Baltymų poveikis žmogaus organizmui

Vartodami didesnius baltymų kiekius nei gaunate su maistu taip pat turite įvertinti ir tai, kad ne visada daugiau yra geriau. Tai reiškia, kad būtinas kiekių normavimas, kuris gali užtikrinti, kad žmogus jaus tik naudą, jokio šalutinio poveikio.

• Pirmiausia jie perkami todėl, kad gali padidinti raumenų masę.

• Taip pat padeda pagerinti rezultatus ir fizinėje veikloje, kadangi didina ištvermę.

• Didina insulino kiekį organizme.

• Reikalingi ir dėl liucino, kuris skatina raumenų sintezę.

• Mažina alkio jausmą.

• Padeda atsikratyti nereikalingo svorio.

Svarbiausia, kad baltymų daug, jie labai skirtingi, tad siūlome susipažinti tiek su tipais, tiek su galimybėmis, kad būtų pasirinkti labiausiai tinkami.

Kokius baltymų papildus pirkti?

Dėl konkretaus pasirinkimo visada  būtina tartis su treneriu. Įvertinami ne tik sportuojančio žmogaus lūkesčiai, tačiau ir mityba, kuri palaikoma kiekvieną dieną. Kultūristams reikia visai kitų kiekių nei žmogui, kuris tik meta svorį, tad nesaikingas vartojimas – taip pat žalingas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite