Doc. Tomo Vaičaičio nuotr.
Angle down Atgal

Kas slypi už baltų VDA Telšių galerijos durų?

Iki lapkričio 20 dienos Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių galerijoje veikia skulptoriaus Rimanto Milkinto jubiliejinė paroda „Dabarties jungtys“ bei yra pristatomas autoriaus kūrybos katalogas, kuriame pateikiami skulptoriaus kūrybos darbai nuo skulptūros studijų pradžios 1998 m. iki šių dienų.

25 – erių metų kūrybos jubiliejų švenčiantis skulptorius šioje personalinėje parodoje retrospektyviai pristato svarbiausius atrinktus savo ilgametės kūrybos skulptūrinius objektus. Čia eksponuojami kūriniai aprėpia menininko kūrybos etapus nuo studijų laikų tuometėje Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje (dabar VDA Telšių fakultetas), kur jis įgijo pirmuosius komponavimo amato meistriškumo pagrindus, iki šiandienos kaip išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną pristatančios galerijos AV17 galerijos Vilniuje atstovas. „Sukurti objektai dažnai tampa atspirties tašku kitai kompozicijai. Visą laiką tarytum kaupiu elementus, kurie sujungia į vis kitokias instaliacijas. Mėgstu idėjas palikti atviras naujoms galimybėms, gilintis į jas praėjus kuriam laikui, kadangi man ir pačiam pradeda atsiverti vis kitais aspektais“, – apie savo kūrybinio darbo specifiką kalba R. Milkintas.

Artimas minimalizmo estetikai skulptorius kūryboje didelį dėmesį skiria kūrinio formai ir medžiagiškumui, todėl jis neretai lyginamas su Lietuvos ir užsienio modernizmo klasikais. Jo darbams būdinga atvira konstrukcija bei menamo judesio efekto kūrimas erdvėje, o skulptūrinės kompozicijos pasižymi polinėmis įtampomis. Būtent medžiagos fizines savybes, kaip lankstumas, tvirtumas, minkštumas ar trapumas, menininkas gretina su individualia patirtimi, o savo kūriniuose dažniausiai naudoja fanerą ir jau savas istorijas sukaupusias nugriautų pastatų geležines sijas. Plokštuminių struktūrų įerdvinimas, formų ir linijų grakštumas bei medžiagos ir idėjos santykio vientisumas – geriausiai R. Milkinto kūrybą atspindintys bruožai. Skulptorius iš minimalistų perima pomėgį tokioms medžiagoms, kaip metalas, medis, betonas, polistirenas, o savo paties rankomis kuriamoms skulptūroms priemonių ieško statybviečių atliekose, lentpjūvėse. „Dažnai tarpusavyje komponuoju priešingas savybes turinčias medžiagas, tai suteikia skulptūroms poliškumo. Mėgstu atviros konstrukcijos struktūras , ieškau intriguojančios padėties erdvėje“, – akcentuoja R. Milkintas.

Gavus Lietuvos kultūros tarybos ir galerijos AV17 paramą, skulptoriaus darbai šiuo metu eksponuojami VDA Telšių galerijoje. Menininko, kurio kūryba vertinama Lietuvoje ir yra sulaukusi tarptautinio pripažinimo, parodos pristatymas Telšių VDA galerijoje yra ypač svarbus įvykis miesto kultūriniame gyvenime.

 

„Visada džiugu sulaukti žymių šiuolaikinio meno kūrėjų VDA Telšių galerijoje. Laukiame lankytojų ir kviečiame pasinaudoti unikalia galimybe susipažinti su R. Milkinto skulptūromis, praturtinančiomis erdves emocionalumu ir intelektiniu gyvybingumu. Organizuojant galerijos veiklą, pagrindinis dėmesys yra sukoncentruotas į šiuolaikinio vizualaus meno, taikomosios dailės, dizaino parodų organizavimą. Įdomios ir žinomų autorių parodos VDA Telšių galeriją daro patrauklią ne tik miesto bendruomenei, bet ir kitų miestų žmonėms, kurie į Telšius atvyksta vien dėl galerijoje eksponuojamų parodų. VDA Telšių galerijos veikla yra svarbus dėmuo formuojant Telšių kaip Menų miesto įvaizdį“,– kviesdamas telšiškius bei miesto svečius praturtinti pažinimą meno kūriniais sako VDA TF dekanas Ramūnas Banys.

 

Donata Kazlauskienė

VDA TF komunikacijos koordinatorė

Nuotraukos Doc. Tomo Vaičaičio ir D. Kazlauskienės

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite