Angle down Atgal

Kas sakė, kad jau­ni­mas ne­skai­to?

Pan­de­mi­jos lai­ko­tar­piu dau­ge­lis vy­res­nio am­žiaus žmo­nių džiau­gia­si tu­rin­tys lais­vo lai­ko, kurį ski­ria kny­goms skai­ty­ti. Ta­čiau ky­la klau­si­mas – o ar jau­nuo­liai skai­to? 

Knygas skaityti pamėgau pastaruoju metu“

„Etaplius“ paklausė Šiaulių jaunuolių, ar jie mėgsta skaityti knygas. Kokie mėgstami žanrai dažniausi skaitomų knygų sąraše? Atsakymų sulaukėme įvairiausių.

„Knygas skaityti pamėgau pastaruoju metu. Dažniausiai skaitau istorinio, psichologinio pobūdžio arba grožinę literatūrą. Šiuo metu skaitau J. D. Salingerio „Rugiuose prie bedugnės“, – teigė Augustė.

„Knygas skaityti mėgstu, labiausiai romanus. Kaip tik dabar skaitau Cat Clarke „Lemiamą apsisprendimą“, – atsakė Laisvūnė.

„Skaityti knygas mėgstu, bet kartais sunku rasti motyvacijos. Man labiausiai patinka skaityti knygas apie pasaulinius karus, sovietmetį, bet šiaip domina visi žanrai, jei tik nerašoma apie banalią meilę. Dabar skaitau knygą anglų kalba „Nežudyk strazdo giesmininko“, – dalijosi įspūdžiais Aurėja.

Karolis teigė, kad knygų skaitymas yra jo hobis. Taip pat paminėjo, kad mėgsta istorinio pobūdžio knygas, romanus, politinius trilerius. Užbaigdamas pridėjo, kad dabar skaito švedų rašytojo Stiego Larssono knygą „Mergina su drakono tatuiruote“.

„Knygas skaityti labai mėgstu. Dažniausiai skaitau literatūros klasiką, psichologiją, filosofiją ir visus šių žanrų subžanrus. Šiuo metu skaitau Vladimiro Nabokovo knygą „Lolita“, – teigė Urtė.

Ugnė pasakojo, kad knygas skaityti mėgsta – ypač psichologinio ir istorinio pobūdžio.

„Skaityti knygų nelabai mėgstu, nes negaliu susikaupti ilgesniam laikui, taip pat kartais man tai yra nuobodu. Retai atsiverčiu gerą knygą. Turiu mėgstamiausią autorių – Marių Povilą Eliją Martynenko. Jo kūrybą skaitau po kelis kartus. Mėgstu poeziją ir psichologines knygas. Šiuo metu skaitau mokytojos rekomenduojamas knygas“, – pasakojo Aistė.

Skaitomiausių knygų dešimtukai

„Etaplius“ kreipėsi į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos komunikacijos atstovą Tomą Pauliuščenką, kokias knygas dažniausiai skaito jaunuoliai. Sulaukėme dviejų literatūros sąrašų.

Populiariausių programinių knygų dešimtukas:

1. E. M. Remarkas „Vakarų fronte nieko naujo“.

2. Oskaras Vaildas „Doriano Grėjaus portretas“.

3. Sofoklis „Antigonė“.

4. E. M. Remarkas „Trys draugai“.

5. Ana Frank „Dienoraštis“.

6. Vanda Juknaitė „Išsiduosi. Balsu“.

7. William Golding „Musių valdovas“.

8. Viljamas Šekspyras „Hamletas“.

9. Ieva Simonaitytė „Aukštujų Šimonių likimas“.

10. Justinas Marcinkevičius „Mindaugas“.

Populiariausių
ne programinių knygų dešimtukas:

1. Anna Todd „Kai tapome laimingi“.

2. Kotryna Zylė „Sukeisti“.

3. Leon Leyson „Berniukas ant medinės dėžės: kaip Oskaro Šindlerio dėka neįmanomi dalykai tapo įmanomi“.

4. Raminta Lapinskaitė „Palaimintos moterys“.

5. Grigorijus Kanovičius „Miestelio romansas“.

6. Mark Haddon „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“.

7. Michael Morpurgo „Karo žirgas“.

8. Jean Sasson „Princesė. Atskleistos paslaptys: Saudo Arabijos princesė intriguojančiai pasakoja apie nelengvą kovą už moterų laisvę“.

9. Haruki Murakami „Į pietus nuo sienos, į vakarus nuo saulės“.

10. Karen M. McManus „Vienas iš mūsų meluoja“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite