Angle down Atgal

Kas penktas rajono abiturientas neišlaikė matematikos egzamino

Ketvirtadienį paaiškėjo matematikos, geografijos ir istorijos brandos egzaminų rezultatai, kurie Jurbarko rajonui – liūdni. Nors dviejų Jurbarko gimnazistų matematikos žinios įvertintos šimtukais, bendras vaizdas liūdnas. Beveik kas penktas abiturientas neišlaikė matematikos. Nacionalinis egzaminų centras liepos 11 dieną paskelbė 2019 m. pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų – geografijos, istorijos ir matematikos – rezultatus.

Kaip „Mūsų laiką“ informavo rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Genovaitė Grigucevičienė, valstybinį matematikos brandos egzaminą rajone laikė 163 abiturientai, iš kurių neišlaikė 35, arba 21,47 proc., kai šalyje neišlaikiusiųjų 17.87 proc. Geografijos egzaminą laikė 54 rajono abiturientai, neišlaikė 3, arba 5,56 proc., kai šalyje – 3,85 proc. Istorijos egzaminą rajone laikė 68 abiturientai. Išlaikė visi. Geografijos ir istorijos valstybinių brandos egzaminų struktūra ir išlaikymo riba yra vienoda. Egzaminų išlaikymo riba – 16 proc. iš 100 užduoties taškų.

Atitinkamai į istorijos egzaminą atvyko 8510 kandidatų, o į geografijos – 2727 kandidatai. Istorijos VBE išlaikė 98,7 proc. kandidatų (2018 metais – 95,3 proc.), šimto balų įvertinimą iš jų gavo 19 mokinių. Geografijos VBE išlaikė 96,1 proc. kandidatų (2018 metais – 96,2 proc.), iš kurių 15 gavo šimto balų įvertinimą. Šiais metais, lyginant su praėjusiais, sumažėjo kandidatų skaičius, kurie neatitiko minimalių istorijos VBE reikalavimų, abiejuose minėtuose egzaminuose šimto balų įvertinimą gavusių mokinių skaičius atitinka kelerių metų tendencijas.

Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 16539 kandidatai. Šiais metais egzamino išlaikymo riba – 9 taškai iš 60. Egzaminą išlaikė 82,2 proc. kandidatų (2018 metais egzamino išlaikymo riba buvo 8 taškai iš 60, egzaminą išlaikė 87,2 proc. kandidatų). Šimto balų įvertinimą matematikos VBE gavo 1,9 proc. mokinių. 2018 metais buvo 1,5 proc. kandidatų, kurie gavo maksimalų egzamino įvertinimą. Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše yra apibrėžta apeliacijų dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų teikimo tvarka. Mokiniai apeliacijas gali pateikti savo mokyklos vadovui per dvi darbo dienas nuo valstybinio brandos egzamino rezultatų paskelbimo dienos. Šių valstybinių brandos egzaminų atveju – iki liepos 15 dienos darbo pabaigos. Rašydami prašymus dėl apeliacijų nagrinėjimo, mokiniai gali nurodyti ir savo argumentus, kodėl nesutinka su gautu egzamino įvertinimu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite