Angle down Atgal

Kartu susibūrė Šiaulių rajono visuomenės sveikatos specialistai ir Nacionalinio kraujo centro specialistai

Per Lietuvą keliauja Nacionalinio kraujo centro iniciatyva – neatlygintinos kraujo donorystės akcija, kurios viena iš daugelio stotelių - Šiaulių rajonas.

Rugpjūčio mėnesio 20 d. darbo valandomis nuo 11.00 iki 17.00 val., Kuršėnų L. Ivinskio aikštėje buvo imamas kraujas iš donorų. Gydytojai atsakinėjo į rūpimus klausimus kraujo donorystės tema. Duodantiems kraujo buvo nemokamai nustatoma kraujo grupė ir Rezus faktorius, hemoglobino kiekis kraujyje, po kraujo davimo atliekami hepatito B, C, sifilio, ŽIV tyrimai.

Davusiems nustatytą kraujo dozę buvo dovanojamos dovanėles su Nacionalinio kraujo centro atributika.

Ne pirmą ir tikrai ne paskutinį kartą prie šios gražios veiklos prisijungė ir Šiaulių rajono visuomenės sveikatos specialistai.

„Išvyka pasisekė labai puikiai – atėjo 76 (36 pirmą kartą) norintys. Iš jų donorais galėjo tapti 66 asmenys. Šios akcijos metu net 28 donorai kraujo aukojo pirmą kartą.

Ačiū Jums labai už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant neatlygintinos kraujo donorystės akcijas Šiaulių rajone!“, - Inga Krivickienė, bendrosios praktikos slaugytoja - donorų organizatorė

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras taip pat prisijungė organizuojant šią puikią iniciatyvą bei atvyko į šventę su įvairia vaizdine medžiaga prietaisais ir dovanėlėmis dalyviams. Sveikatos palapinėje visi norintys galėjo pamatuoti savo gyvybinė plaučių talpą. Spirometrija – plaučių funkcijos tyrimas, kurio metu matuojamas maksimaliai įkvėpusio žmogaus iškvepiamo oro tūris ir greitis. Šis tyrimas yra svarbus diagnozuojant lėtinę obstrukcinę plaučių ligą, bronchinę astmą, kitas obstrukcines plaučių ligas. Taip pat miestiečiai specialiuoju „Pico Smokelyzer Simple Co“ aparatu galėjo patikrinti iškvepiamo anglies monoksido kiekį plaučiuose bei padiskutuoti apie rūkymo žalą ir metimo galimybes. Visi norintys turėjo galimybę pamatuoti kraujo spaudimą ir hidrauliniu rankos dinamometru pamatuoti izometrinę plaštakos griebimo jėgą. Dalyviai noriai diskutavo apie sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, žalingus įpročius ir lėtines neinfekcines ligas. Biuro atstovės teikė informaciją bei vaizdinę medžiagą, susijusią su kai kurių priklausomybių žalingu poveikiu žmogaus kūnui. Dauguma praeivių bei Nacionalinio kraujo centro atstovai susigundė dalyvauti viktorinoje „Ką žinau apie sveikatą“ ir nei vienas iš jų neliko be atminimo dovanėlės.

Savo ruožtu norime padėkoti pagrindiniams šventės organizatoriams bei dalyviams, visiems kartu ir kiekvienam atskirai!

Informaciją apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite