Angle down Atgal

Karščiau nei Karibuose: Didžioji Britanija laukia rekordinių karščių

Šią savaitę Didžiojoje Britanijoje bus karščiau nei Barbadose, kuomet trečiadienį šalį pasieks 1100 km. pločio „Maroko karščio“ zona.

Šis karšis kai kuriose Jungtinės Karalystės dalyse termometrų stulpelius privers perkopti net 35 laipsnių ribą. Prognozuojama, jog tuo metu tai bus karščiausia šių metų diena, informuoja dailymail.co.uk.

Karštis į šalį įsiverš po šeštadienį šalį merkusių liūčių, žymėjusių moksleivių vasaros atostogų pradžią.

Prognozuojama, kad karštų orų piko bus sulaukta antradienį ir trečiadienį, kuomet gali būti nustatytas ir Jungtinės Karalystės šių metų karščio rekordas.

Prognozėms pasitvirtinus Jungtinė Karalystė bus netgi karštesnė už Barbadosą, kur šiomis dienomis aukščiausia temperatūra sieks 31 laipsnį. Vietomis Jungtinėje Karalystėje oras įkaisti gali iki 37 laipsnių. Gali būti, jog bus pagerintas ne tik dienos, bet ir nakties aukščiausios temperatūros rekordas.

Jutiminė temperatūra gali pasiekti net 44 laipsnius karščio.

Teigiama, jog įprastines temperatūras toks karštis gali viršyti net 15 laipsnių.

Iki šiol liepos mėnesio rekordas buvo fiksuotas 2015 metais Heathrow oro uoste, Londone, ir siekė 36,7°C. Tačiau šią savaitę šis rekordas gali būti pagerintas.

Meteorologijos tarnybos atstovai teigia, jog karštas oras juda iš šiaurinės Afrikos ir Viduržemio jūros link Ispanijos, o dalis šių masių slenka ir į Prancūziją bei Jungtinę Karalystę. Visgi, jau trečiadienį ir ketvirtadienį vakarinėje, o vėliau ir rytinėje šalies dalyje laukiama liūčių su perkūnija.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite