Angle down Atgal

Karolis Podolskis: „Kaip mes laikomės ten Marijampolėje?“

Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis socialiniame tinkle facebook praneša: Šiandien - Verslo diena! Politikas, šios dienos proga, dėsto, kaip verslauti sekasi Marijampolėje.

„Verslo diena, kartu ir galimybė savivaldybėms įsivertinti verslo situaciją savam regione!

Ar situacija visur vienodai gera?

Paskutinių metų analizės akivaizdžiai rodo, jog ekonominis potencialas ir verslo vystymosi perspektyva koncentruojasi didžiuosiuose miestuose, o su sunkumais susiduria ypač pasienio savivaldybės.

Praeitais metais Citadelės banko darytas "Verslo kliūčių žemėlapis" rodo, jog šalia sienos su Lenkija ir Latvija esantiems Lietuvos pasienio regionams darosi vis sunkiau atsilaikyti tarptautinėje konkurencinėje kovoje.

Patrauklesnė mokestinė bei verslo aplinka Lenkijoje, silpnina pietvakarių Lietuvos savivaldybių galimybes, kaip ir Latvijos rinka yra iššūkis šiauriniams regionams.

Kai tik pradėjęs veiklą verslas susiduria su nuolatiniais tikrinimais, nerimu dėl dažnai siūlomų mokesčių įstatymų keitimo, apyvartinių lėšų trūkumo, savivaldybėms tenka sukti galvas, kaip bent kažkiek laviruojant tarp užsisenėjusių viešojo sektoriaus problemų, prisidėti ir prie savo miesto verslo skatinimo.

Kaip mes laikomės ten Marijampolėje?

Reiktų pasakyti, jog pozityviai.

Ir ne tik dėl to, jog vakar atidarėme verslo konsultacijų centrą, pavadinimu "Spiečius", bet ir dėl metai iš metų daromos pažangos:

- per pastaruosius keletą metų Marijampolėje padvigubėjo užsienio investicijų kiekis;

- išvystyta ir įveiklinta LEZ teritorija;

- besiplečiantys jau veikiančių Lietuvos ir užsienio įmonių pajėgumai, bei naujų fabrikų statybos;

- naujų smulkių verslų steigimasis;

Prisidėdama prie verslo palaikymo Marijampolės savivaldybė vien per praeitus metus verslo subjektams suteikė mokestinių lengvatų už beveik 200 tūkst. eurų.

O šiais metais dirbame ties Smulkaus ir vidutinio verslo programos tobulinimu bei fondo finansavimo galimybių didinimu.

Marijampolės regionas turi kryptį ir išgrynintas stiprybes.

4 M arba Maistas, Mediena, Metalas ir Mokslas yra šio regiono perspektyva, strategija ir galimybė stiprinti nacionalines bei tarptautines pozicijas. Šia kryptimi toliau ir dirbsime.

Sveikinimai Marijampolės verslininkams nesvarbu kokio "dydžio" jie būtų!

Ačiū už jūsų iniciatyvas, steigiamas darbo vietas, gerą produkciją, kokybiškas paslaugas ir indėlį į nuolatos kuriamą Marijampolės bendruomenės sėkmę!“, - dėsto faktus K. Podolskis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite