Angle down Atgal

Karo prievolės tarnybos vengusiam pasvaliečiui skirta 500 eurų bauda

Pasvalio teismas 500 eurų bauda nubaudė karo prievolės tarnybos vengusį šauktinį.

Jaunuolis paskirtą baudą turės sumokėti per 2 mėnesius, trečiadienį pranešė teismo atstovė.

Bylos duomenimis, pasvalietis R. S., būdamas karo prievolininku, patekęs į Panevėžio regiono 2021 metų karo prievolininkų sąrašą, nevykdė prievolės pristatyti Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybai reikalingus dokumentus ir duomenis bei pasitikrinti sveikatą Karinės medicinos ekspertizės komisijoje.

Už karo prievolininkų pareigų nevykdymą buvo nubaustas 15 eurų bauda, ją sumokėjo. Nevykdė prievolės ir pasitikrinti sveikatą,– už tai nubaustas 60 eurų bauda, jos nesumokėjo. Nevykdė ir pakartotinio šaukimo pasitikrinti sveikatą, dėl ko buvo nubaustas administracine tvarka.

„Baudžiamojoje byloje surinkti duomenys patvirtina, kad, kaltinamasis R. S žinodamas ir privalėdamas vykdyti jam Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatyme nustatytas pareigas, vengė šaukimo į privalomąją karo tarnybą“, – paskelbė teismas.

Kadangi byla yra baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu, kaltinamasis R. S. savo kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo pripažįsta, jam paskirta 750 eurų bausmė sumažinta vienu trečdaliu – iki 500 eurų.

Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite