Angle down Atgal

Karjeros pamoka savivaldybėje

Lapkričio 19 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi grupė Švenčionių profesinio rengimo centro mokinių, kuriuos atlydėjo karjeros koordinatorė Danutė Ankėnienė. Tokios išvykos ir susipažinimas su įvairių įstaigų veikla organizuojamos dažnai ir nėra naujiena, tačiau ši – išskirtinė.

Neseniai Švenčionių profesinio rengimo centras šventė savo veiklos 60-metį. Šventėje dalyvavo ir mokyklos bendruomenę sveikino šią mokymo įstaigą 1992 metais baigusi Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Ji ir pakvietė mokyklos atstovus apsilankyti savivaldybėje.

Svečius sutiko savivaldybės meras Justas Rasikas, vėliau jie bendravo su administracijos direktore. Kaip sakė Danutė Ankėnienė, į Ignaliną ji važiavusi su dideliu džiaugsmu, nes mokiniams norėjusi parodyti, kaip svarbu gyvenime siekti savo tikslų, kurti savo karjerą, kurią ji aiškina labai prasmingai: „Karjera – tai ne pinigai ar pareigos, tai savęs ieškojimas ir nuolatinis tobulėjimas“. Pasak D. Ankėnienės, kiekvienas jaunas žmogus gimsta ir auga skirtingoje aplinkoje, turi skirtingas gyvenimo sąlygas, tačiau jo pastangos, kuriami planai ir jų siekimas tikrai duoda gerų rezultatų.

Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė mokiniams papasakojo apie Švenčionių mokymo įstaigoje, tuomet tai buvo technikumas, praleistus metus. Ji minėjo, kad Ignalinos vidurinėje nelabai stengėsi mokytis, tačiau paskui susiėmė ir 4 metus trukusius mokslus baigė puikiais pažymiais, gaudavo net padidintą stipendiją ir visada žinojo, kad tai nebus paskutinė jos mokslų vieta. Tuomet nelabai ir suprato, ką reiškia jos pasirinkta zootechniko profesija. Besimokant teko ir fermoje padirbėti. Darbo ji niekada nebijojo. 1994 metais pradėjo dirbti Ignalinoje žemės tarnyboje ir įstojo į Lietuvos žemės ūkio universitetą. Tuomet jau buvo sukūrusi šeimą ir augino dvi dukrytes. Mokosi ir dabar. Baigia žemėtvarkos magistrantūros studijas.

Buvo prisimintos ir linksmos mokymosi Švenčionyse bei gyvenimo bendrabutyje akimirkos, krėstos išdaigos. Jūratė džiaugiasi, kad tuomet dainavo folkloriniame ansamblyje, daug koncertuodavo, keliaudavo po Lietuvą. Šiek tiek lankė ir šokių būrelį. „Niekada nereikia savęs nuvertinti. Ir nereikia bijoti. Kai kažko nežinai, klausk. Ateidama į šias pareigas aš irgi bijojau, bet dabar galiu pasakyti, kad man šis darbas įdomus...",– pasakojo Jūratė Balinskienė. Mokiniams ji rodė mokslo metų nuotraukas, technikumo baigimo diplomą. Na o paprašyta pateikti sėkmės istorijos receptą, ji užrašė šiuos pagrindinius dalykus: atkaklumas, drąsa, noras, ryžtas, pasitikėjimas savimi, aplinkinių palaikymas, komunikabilumas ir sėkmė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite