Angle down Atgal

Karjeros diena „Neatidėliok svajonių“

Žmogaus gyvenime vienas svarbiausių dalykų yra teisingai pasirinkti profesiją. Vis dėlto dažnai jaunuolius kankina abejonės, kuo norėtų būti, su kokia sritimi sieti savo veiklą.

Mūsų iniciatyva Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijoje buvo suorganizuota karjeros diena „Neatidėliok svajonių“, skirta susipažinti su profesijomis, sužinoti, kaip idėjas paversti savo mėgstamu darbu, taip pat skatinti mokinių smalsumą, motyvaciją mokytis.

Pirmoje renginio dalyje 5–III gimnazijos klasių mokiniai kūrybingai – kas daina, kas šokiu, kas vaidinimu, o kas eilėmis pristatė pasirinktas profesijas, o antroje dalyje su profesijų pasauliu supažindino svečiai.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės atstovai demonstravo, kaip „blogiukus“ gaudo jų dresuoti aviganiai, taip pristatydami ne tik pasieniečio, bet ir kinologo profesiją. Vaidas Karpavičius, direktoriaus pavaduotojas įmonėje UAB „Miško darbai“, pasakojo apie girios pavojus ir džiaugsmus, išgelbėtus žvėrelius, įdomią ir taip reikalingą miškininko profesiją.

Karo prievolės ir komplektavimo Marijampolės skyriaus atstovas S. Paukštaitis su savo komanda atsivežė ginklų arsenalą, kuris traukė mokinius apžiūrėti, paliesti, išbandyti šautuvus, daugiau sužinoti apie kario profesiją ir karjeros galimybes. Ant skruosto visiems norintiems piešiama trispalvė nejučia kėlė pasididžiavimo jausmą – esu lietuvis, myliu ir ginsiu savo šalį.

Marijampolės lankininkų klubo „Fenikso plunksna“ įkūrėjas ir vadovas A. Dumčius ir šio klubo narė A. Andrušaitienė pristatė turbūt vieną archajiškiausių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje profesijų – lankininko. Mokiniai ne tik sužinojo lanko ir šaulio atsiradimo istoriją, bet ir klubo narių atsakingai supažindinti su šaudymo instruktažu galėjo praktiškai išbandyti šią veiklą.

Anot mokinių, ši karjeros diena išties buvo kitokia: įsimintina ir uždeganti siekti svajonės.

Gitana TAMULYNIENĖ,

gimnazijos psichologė ir psichologijos mokytoja,

Jurgita SPŪDIENĖ,

ugdymo karjerai koordinatorė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite