Angle down Atgal

Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Normundo Valterio mokykloje

Ūkanotą gegužės 17 d. rytą Normundo Valterio mokyklos kieme virė darbas – moksleiviai, padedami mokytojų, statė palapines, kūreno kareivišką krosnį, derino balsus ir instrumentus, virė arbatą – veiklos ir darbo užteko visiems. Ir nieko keisto – juk mokykloje tą dieną vyko renginys, skirtas Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Tai šventė, tapusi gražia mokyklos tradicija ir rengiama jau devintus metus iš eilės.

Kaip kasmet, taip ir šiemet, renginį organizuoti padėjo mokyklos draugai ir socialiniai partneriai: oro gynybos ginkluotę moksleiviams ir šventės svečiams pristatė Oro gynybos bataliono kariai, sukarintų rungčių varžybas organizavo ir prizais greičiausiai jas atlikusią komandą apdovanojo Lietuvos krašto apsaugos savanoriškų pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai, pagrindinį varžybų prizą – Normundo Valterio taurę – įsteigė nauji mokyklos socialiniai partneriai – Lietuvos gen. P. Plechavičiaus karių sąjungos Šiaulių rinktinė.

Visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorius N. Kundrotas, žodį tarė ir Oro gynybos bataliono vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Aidas Šėgžda.

Šią dieną Normundo Valterio mokykloje sulaukta svečių ir varžybų dalyvių iš Lieporių gimnazijos, Zoknių ir „Salduvės“ progimnazijų. Sukarintos rungtys iš visų komandų dalyvių pareikalavo gudrumo, atkaklumo, kantrybės, užsispyrimo, greitumo, gebėjimo matyti, suprasti ir girdėti komandos draugą – juk vienas pats nei karinės mašinos pastumsi, nei sužeistajam padėsi, nei minų lauką pereisi... Varžybų dalyviai turėjo puikią progą susipažinti su sudėtinga ir nemenko fizinio pasirengimo reikalaujančia karių pratybų kasdienybe. Akies ir rankos taiklumą komandų nariai išbandė ir šaudydami į taikinį. Stipriausi, geriausi, greičiausi, taikliausi šį kartą buvo svečiai iš „Salduvės“ progimnazijos – jie užėmė pirmąją vietą. Šiek teik mažiau sėkmė šypsojosi komandoms iš Lieporių gimnazijos ir Zoknių progimnazijos, užėmusioms antrąją ir trečiąją vietas. Ko gero, Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė neįsivaizduojama be kareiviškos košės, gardžios, lauke virtos, arbatos? Šio gėrio renginyje irgi netrūko.

Manome, kad svečiai iš šventės išsinešė šiltas emocijas, išbandė savo jėgas, susipažino su kariais ir jų profesija, apžiūrėjo karinę techniką, pasidžiaugė neblogu oru, išpuoselėtomis mokyklos erdvėmis ir, būdami drauge, gerai praleido laiką. Tikime, kad kitais metais dešimtoji – jubiliejinė – šventė vėl įvyks ir sulauks gausaus svečių bei dalyvių būrio ne tik iš miesto mokyklų, bet ir iš artimiausių kaimynų – Pabalių bendruomenės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite