Angle down Atgal

Kariuomenės įgaliojimus pasienyje su Baltarusija siūloma pratęsti trims mėnesiams

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija kariuomenės įgaliojimus pasienyje su Baltarusija siūlo pratęsti dar trims mėnesiams, ketvirtadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Vidaus reikalų ministrė, komisijos pirmininkė Agnė Bilotaitė teigė, kad situacija pasienyje nesikeičia ir išlieka sudėtinga.

„Vidaus reikalų sistemos pareigūnai nuo neteisėtos migracijos krizės pradžios saugo ir gina Lietuvos sieną nuo migrantų antplūdžio, kurį organizuoja nedemokratinis Baltarusijos režimas. Kariuomenės pagalba mums yra reikalinga, siekiant mobilizuoti pajėgas ir, prireikus, greitai jas dislokuoti pavojingiausiuose pasienio ruožuose“, – pranešime sakė ministrė.

VRM primena, kad Seimas neeilinės sesijos metu rugpjūtį priėmė Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, todėl atsirado galimybė kariams suteikti papildomų įgaliojimų.

Kariuomenės įgaliojimai pasienyje, šaliai susiduriant su išaugusia neteisėta migracija, galioja iki lapkričio 13 dienos.

Kariai pasienyje, kaip ir pasieniečiai, stabdant nelegalią migraciją, turi įgaliojimus sulaikyti asmenis ar naudoti specialiąsias priemones.

Šiuo metu pasienyje su Baltarusija įrengiamas ir fizinis barjeras.

Anot VRM, jautriausiuose pasienio ruožuose įrengta daugiau nei 65 km koncertinos – aštrios vielos ritinių, pradėta montuoti ir 4 metrų aukščio tvora.

Pirmiausia šie tvoros segmentai įrengiami netoli Druskininkų esančiame pasienio ruože, kur jau pastatyta koncertina.

Šiemet į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų, nuo rugpjūčio mėnesio buvo apgręžta daugiau nei 5 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite