Angle down Atgal

Kardiologija besidominčioms slaugytojoms – pirmoji konferencija

Respublikinės Šiaulių ligoninės slaugytojos, dirbančios su kardiologinėmis ligomis sergančiais ligoniais, vyko į Kauną, kur įvyko pirmoji konferencija, skirta slaugytojams, dirbantiems su kardiologiniais pacientais. Konferenciją organizavo Pažangiosios medicinos draugija. Slaugytojų, dirbančių Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, Respublikinėje Kauno ligoninėje bei LSMUL pirmoji susitikimo vieta- Kaunas, tačiau kitais metais kardiologija besidomintys slaugytojai susiburs Šiauliuose.

Konferencijoje „Pažangi slauga kardiologijoje- pacientų gerovės užtikrinimas“ išklausytos net penkios paskaitos. Su moterų širdies ligų ypatybėmis supažindino prof. R. M. Babarskienė, dr. R. Vimantaitė, kuri ir pirmininkavo diskusijoms, palietė „trapių“ pacientų įvertinimo galimybes prieš širdies operacijas ir įrodė, kad svarbu tokius pacientus identifikuoti, persvarstyti širdies chirurginio gydymo indikacijas ir, be abejo, svarbu juos ruošti.

RŠL atstovavusi ligoninės vyriausioji slaugos administratorė S. Klimavičienė kalbėjo apie profesinių vertybių svarbą slaugytojo profesijoje ir pabrėžė būtinybę tobulėti bei aptarė aktualią temą- klaidų kultūrą. RKL doc. R. Leonavičius visus pradžiugino išraiškingomis emocijomis ir itin įdomia paskaita apie mobingą, jo įtaką žmogaus emocinei būklei, sąsajas su savižudybių statistika, tačiau baigdamas paskaitą alegorijomis iš pasaulinės literatūros pabrėžė, jog svarbiausi yra paties žmogaus veiksmai, patekus į su mobingu susijusią situaciją.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro vadovė, gydytoja kardiologė dr. N. Kupstytė-Krištaponė aiškino inovatyvaus širdies nepakankamumo gydymo svarbą, pabrėždama slaugytojų vaidmenį ir galimybę pagelbėti pacientui, pradėdama nuo ŠN patofiziologijos ir užbaigdama naujo vaisto širdies nepakankamumui gydyti privalumais pacientų prognozei ir gyvenimo kokybei, gydytoja aptarė ir krūtinės anginos gydymo galimybes, kai aterosklerozinių ženklių pakitimų koronaruose nenustatoma.

Ateinantys 2020 metai Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) paskelbti slaugytojų ir akušerių metais (200-ųjų Florencijos Naitingeil gimimo metinių proga), todėl atsisveikindami slaugytojai vieni kitiems negailėjo gražių žodžių ir palinkėjimų.

Nuotr.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro vadovė, gydytoja kardiologė dr. N. Kupstytė-Krištaponė aiškino inovatyvaus širdies nepakankamumo gydymo svarbą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite