Šiau­lių kio­ku­šin ka­ra­tė klu­bo TO­RI nuotr.
Angle down Atgal

Karatė klubo TORI gimtadienį vainikuos čempionatas

Šiaulių kiokušin karatė klubas TORI mini 25-ąjį jubiliejų. Jo vadovas ir treneris Andrius Macijauskas puikiai prisimena pirmuosius klubo žingsnius. TORI 25-metis bus paminėtas per Lietuvos suaugusiųjų čempionatą, kuris vasario pradžioje vyks Šiauliuose.

„25 metai – jie džiugina. Kuomet atsisuki atgal, supranti, kiek daug gražių akimirkų buvo“, – apie jubiliejų kalba A. Macijauskas. Jis prisipažįsta nesitikėjęs, kad klubas gyvuos tiek metų. Galbūt dėl to, jog TORI atidarymas buvo savotiškas atsitiktinumas, pamėtėtas iš dangaus.

Klubą prieš 25 metus nusprendė atidaryti iš Rusijos į Šiaulius atvykęs treneris ir paprašė tuomet dar jauno sportininko A. Macijausko pagalbos. „Padėjau tvarkyti dokumentaciją, į klubą sukviečiau visus savo draugus. Gerai pamenu, kaip sausio 7 d. važinėjome po mokyklas ir kabinome skelbimus, kad renkamos grupės į karatė treniruotes“, – pasakoja A. Macijauskas.

Tuo metu susidomėjimas kovos menais Šiauliuose buvo prigesęs. Į pirmąją treniruotę susirinko penki sportininkai, vėliau įvyko sprogimas – lankančiųjų skaičius ėmė sparčiai augti.

Po ketverių klubo gyvavimo metų A. Macijauskas tapo jo vadovu. Netrukus – ir treneriu. „Sportavau nuo 12 metų. Kiokušin karatė tuometinėje santvarkoje buvo uždrausta, todėl pasirinkau imtynes. Man patiko kovos menai, imponavo treneriai: pakliuvau į vyrišką erdvę, kurioje vyravo jėga, o kartu – pagarba ir draugystė. Taigi, būdamas 12 metų, pats svajojau tapti treneriu. Vėliau ta svajonė užsimiršo ir netikėtai pas mane sugrįžo“, – šypteli A. Macijauskas.

Kiokušin karatė klube TORI jis treniruoja ir suaugusiuosius, ir vaikus. Sako, kad pastaruosius reikia mokėti įkvėpti, sudominti. „Džiaugiuosi, kad sportas vaikams padeda kryptingai ir atsakingai siekti savo tikslų ir moksle, ir gyvenime“, – sako A. Macijauskas.

Šiauliai per 25 klubo gyvavimo metus buvo dėkingas miestas. Susidomėjimas karatė neblėso, o dabar, žygiuodamas bulvaru, A. Macijauskas nuolatos sutinka buvusių ir esamų mokinių, jų tėvelių. „Norėjosi ir mums ką nors padovanoti savo miestui. Todėl inicijavome, kad Šiauliuose vyktų Lietuvos suaugusiųjų čempionatas. Į jį suvažiuos geriausi mūsų šalies kovotojai, čempionato esmė – sudaryti rinktinę į Europos čempionatą“, – sako A. Macijauskas.

Čempionate suaugusiųjų kategorijoje debiutuos TORI auklėtinis Lukas Simonenka, kuris tapo Europos jaunučių ir jaunių čempionu, buvo išrinktas geriausiu kiokušin karatė Šiaulių sportininku.

Lietuvos suaugusiųjų čempionatas vyks Šiaulių arenoje vasario 2 d. 17 val.

Kviečiame!

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite