Angle down Atgal

Karantino ribojimai tęsiasi: į autobusus patenka ne visi uteniškiai

Judėjimo tarp šalies savivaldybių ribojimai uteniškiams, viešuoju transportu vykstantiems į kitus šalies miestus, konkrečiai – į Vilnių, sukėlė nemažai problemų, nes ne visi vykstantieji į autobusus gali patekti.

Tokia situacija susiklostė dėl karantino laikotarpiu galiojančių apribojimų vežti keleivius viešuoju transportu. Kaip sakė UAB „Utenos autobusų parkas“ direktorius Vidas Žvinys, ribojimai numato, kad vežti keleivius galima ne mažiau kaip 1 metro atstumu. „O tai reiškia, kad „Utenos autobusų parko“ turimu didžiausiu 50-ies vietų autobusu važiuoja tik 25 keleiviai, – sakė direktorius. – Be to, nuo praeitų metų gruodžio mėnesio galiojantys ribojimai keleiviams vykti tarp savivaldybių itin smarkiai sumažino keliaujančiųjų srautus ir privertė vežėjus uždarinėti maršrutus bei reisus. Vežėjai, galėdami maksimaliai vežti tik pusė keleivių, bet siekdami palikti bent minimalią galimybę keleiviams vykti likusiais reguliariais autobusais, patiria didžiulius nuotolius.“

Šiuo metu UAB „Utenos autobusų parkas“ veža keleivius tik vienu tarpmiestiniu maršrutu Utena–Vilnius–Utena. Autobusas darbo dienomis iš Utenos išvyksta 5.20 val. Tuo pačiu maršrutu į Vilnių keleivius veža kiti trys reguliaraus tarpmiestinio susisiekimo vežėjai. Suprantama, kiekvienas vežėjas, veždamas galimą skaičių keleivių, stengiasi nepažeisti draudimų ir negali priimti visų norinčių vykti autobusu. UAB „Utenos autobusų parkas“ direktorius pabrėžia, kad esant bet kokioms ginčytinoms aplinkybėms (į autobusą netelpa visi norintys važiuoti keleiviai) būtina kreiptis į tą vežėją, kuris vykdo reisą. „Mūsų autobusų stoties tarnybos dažnai sulaukia nusiskundimų dėl kitų autobusų parkų veiklos, – sakė V. Žvinys. – Deja, tarnybos neturi galimybės ir nėra įgaliotos reguliuoti kitų autobusų parkų veiklą ir nurodinėti, kiek keleivių į autobusą turi priimti vairuotojai“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite