Angle down Atgal

Karantino metu rajono bibliotekininkai nepamiršo savo skaitytojų

Koronaviruso epidemija stipriai pakoregavo bibliotekų planus ir suardė įprastą jų veiklą. Bibliotekos nepriima lankytojų, atšaukti visi suplanuoti renginiai, tad tenka ieškoti naujų darbo ir bendravimo formų. Paslaugos bei bendravimas su skaitytojais persikėlė į virtualią erdvę. Alytaus rajono viešosios bibliotekos darbuotojai karantino metu organizavo konkursus ar kūrybines dirbtuves, kėlė profesinę kvalifikaciją.

Balandžio pirmosiomis dienomis buvo paskelbti net du – gražiausio bei originaliausio bibliotekos margučio ir kūrybos bei raštingumo skatinimo „Sukursime namuose – skaitysime ir bibliotekoje“, konkursai, sulaukę didelio skaitytojų dėmesio. Visi konkursų dalyvių darbai buvo eksponuojami bibliotekos interneto svetainėje ir „Facebook“ paskyroje, tad kiekvienas lankytojas galėjo pareikšti savo nuomonę ir balsuoti už labiausiai jam patikusį velykinį darbelį ar sukurtą pasaką.

Patys raštingiausieji galėjo išmėginti jėgas ir kūrybiškiausios knygų anotacijos konkurse „Pasaulis mano knygų lentynoje“. Čia sėkmė lydėjo Pivašiūnų bibliotekininkę Marytę Burneikienę, kuri tapo viena iš šio konkurso laureačių.

Kovo pabaigoje vyko bibliotekininkams ir e-skautams skirtas konkursas „Bibliotekos herojai“, kurio metu reikėjo pasidalinti savo istorijomis apie įvykusias skaitmeninių įgūdžių lankytojų konsultacijas. Jame puikiai pasirodė Santaikos bibliotekos e-skautas Edvinas Petkevičius.

Norintys geriau pažinti Alytaus rajoną galėjo dalyvauti virtualioje kraštotyros viktorinoje apie Pivašiūnus, Punią ir Simną bei susipažinti su virtualia fotografijų paroda „Simnas: žmonės, įvykiai ir faktai“.

Krokialaukio biblioteka visus norinčius kvietė dalyvauti virtualiose kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu mokė pasigaminti simpatiškus Oliziukus, o kiti tuo metu galėjo dalyvauti šmaikščiame konkurse „Koduota knygos žinutė“.

Karantino metu bibliotekų darbuotojai ne tik organizavo konkursus ar kūrybines dirbtuves, bet ir kėlė profesinę kvalifikaciją. Balandžio mėnesį jie dalyvavo net šešiuose nuotoliniuose EBSCO duomenų bazių seminaruose bei kėlė kvalifikaciją trijuose nuotoliniuose kompiuterinio raštingumo kursuose.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite