Angle down Atgal

Karantino metu Panevėžyje automobilių parkavimo vietos liko apmokestintos

Lietuvoje paskelbtas karantinas jau tęsiasi trečią savaitę. Miestų gatvės, aikštės ištuštėjo, o gyventojai iš namų išeina sutvarkyti reikalų arba, kai kurie skuba į darbą.

Tačiau, nors automobilių labai sumažėjo, Panevėžyje parkomatai ir toliau veikia – bendrovė „Panevėžio būstas“ renka mokesčius už automobilių parkavimą nustatytose vietose.

Rinkliava renkama

Bendrovės direktorius Renaldas Januška naujienų portalui JP patvirtino – mokesčiai už automobilių stovėjimą nustatytose vietose ir toliau renkami.

„Panevėžio miesto savivaldybė nepakeitė tvarkos, todėl ir toliau renkami mokesčiai už automobilių parkavimą nustatytose vietose. Rinkliava išlikusi, bet pajamos labai sumažėjo. Juk automobilių per karantiną Panevėžyje važinėja mažiau. Mokesčių sumos išlikusios tos pačios – už automobilio stovėjimą ne daugiau kaip vieną valandą – 30 centų.

Be to, ir baudas galime skirti, jei automobilis pastatytas parkavimui skirtoje vietoje, o savininkas nesumokėjo nustatyto mokesčio“, – aiškino R. Januška.

Pagrindiniai mokesčiai ir baudos

Už automobilio stovėjimą ne daugiau kaip vieną valandą – 30 eurocentų.

Už automobilio stovėjimą daugiau kaip vieną valandą, t.y. – už kiekvienas papildomas dvidešimt minučių – 0,10 euro.

Už nuolatinį bilietą vienam automobiliui stovėti visose mokamose stovėjimo vietose vieną mėnesį – 23 eurai.

Už nuolatinį bilietą vienam automobiliui stovėti visose mokamose stovėjimo vietose šešis mėnesius – 110 eurų.

Už nuolatinį bilietą vienam automobiliui stovėti visose mokamose stovėjimo vietose dvylika mėnesių –203 eurai.

Lietuvos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1245 straipsnyje numatyta, kad Vietinės rinkliavos už naudojimąsi savivaldybių tarybų nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatuose nustatytos vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimas užtraukia baudą nuo 23 iki 40 eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite