Angle down Atgal

Karantino metu nemokamai maitinama daugiau kretingiškių

Iki karantino Kretingos pranciškonų vienuolyne įkurtoje labdaros valgykloje „Rūpestėliai“ pavalgyti ateidavo apie 40 kretingiškių. Paskelbus karantiną, valgytojų skaičius išaugo daugiau nei du kartus – vienu metu maistas buvo gaminamas 87 žmonėms. Dabar pasiimti maisto į valgyklą kasdien ateina iki 60 kretingiškių, dar 15-ai, kurie sunkiai vaikšto, šilto maisto davinys vežamas į namus. Trimis šimtais išaugo ir asmenų, kuriems teikiama Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo pagalba.

Laukė namuose
Kretingos visuomeninės labdaros organizacijos „Rūpestėliai“ vadovė Akvilė Virbalienė pasakojo, kad iš pradžių maistas dalintas prie nuo lurdo pusės esančių didžiųjų vienuolyno vartų. Tačiau laikantis karantino taisyklių, baiminantis užsikrėtimų, buvo nuspręsta maistą išvežioti po namus. „Paprašėme visų valgytojų užrašyti gyvenamosios vietos adresus, suregistravome, sudarėme sąrašus. Daugiausiai maistą teko išvežioti po Kretingą, bet važiuota ir į Dupulčius, Kretingsodį. Trims nuolatinės gyvenamosios vietos neturintiems asmenims, jų prašymu, maistas buvo atiduodamas miesto centre, prie buvusio „Snoriuko“ banko“, – sakė A. Virbalienė.
Maistą po namus išvežiojo trys ekipažai, jo namuose laukiantys žmonės žinojo tikslų atvežimo laiką. Gyvenantiems privačiuose namuose maistas buvo paliekamas prie vartų, daugiabučių gyventojai jo laukdavo prie namo lauko durų.
Šalyje švelninant karantino sąlygas, nuo praėjusios savaitės vidurio maistas, laikantis visų reikalavimų, vėl dalijamas prie didžiųjų vienuolyno vartų. Jo išsinešti į namus ateina daugiau nei pusė šimto kretingiškių – tai yra socialinių problemų, priklausomybių turintys arba senyvo amžiaus ligoti žmonės, gaunantys mažas pensijas.

Daugiau skaitykite:

www.svyturiolaikrastis.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite