REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2020 m. Balandžio 6 d. 15:59

Karantino laikotarpis – lyg perlūžęs pieštukas

Panevėžys

Asmeninių archyvų nuotr.

Gimtasis RokiškisŠaltinis: Etaplius.lt


124634

Karantinas pratęstas. Uždarytos ne tik visos švietimo įstaigos ir daug įmonių, Lietuvoje uždrausta įvairi veikla: nevyksta treniruotės, renginiai, užvertos visos jaunimo laisvalaikio erdvės bei pramogos. Juozo Tūbelio progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė, Rokiškio rajono švietimo įstaigų metodinės tarybos pirmininkė Olia Samėnienė šį laikotarpį tapatina su perlaužtu pieštuku: „Karantinas. Kaip gyventi? Ką veikti? Dabartinė situacija panaši į perlaužtą pieštuką – galima jį išmesti, bet galima nudrožti abu galus ir turėsime du pieštukus. Dvi naujas galimybes. Viskas priklauso nuo mūsų požiūrio ir kūrybiškumo.“ Teiravomės, kurį variantą renkasi rokiškėnai ir ką jie veikia karantino metu.

Kada skirti laiko sau, jei ne dabar?

„Karantinas pakeitė įprastą gyvenimo ritmą, ypač tiems žmonėms, kurie yra veiklūs, įpratę prie aktyvaus laisvalaikio mezgant ar palaikant socialinius santykius. Taigi gyvo kontakto trūkumas juntamas jau pirmosiomis šio susirūpinimą keliančio tarpsnio savaitėmis. Nepaisant to, kad bendravimas ir žmonių tarpusavio ryšių palaikymas visapusiškai naudingas bet kuriam iš mūsų, tačiau kada, jei ne dabar, galime skirti laiko sau, savo artimiesiems ir seniai pamirštiems pomėgiams?“ – sakė rokiškietė Greta Giriūnaitė.

Laiką leisti namuose Gretai – jokia kančia. Dabar, kaip ir anksčiau, didžiąją laiko dalį atima darbas nuotoliniu būdu. Mergina yra įstaigos, kurioje dirba, savanorių kuratorė, todėl ir šiomis dienomis tenka organizuoti savanorių veiklą. Pati taip pat savanoriauja su nusikalstamas veikas padariusiais nepilnamečiais, o šiuo metu su jaunimu kontaktuoja ryšio priemonėmis. Savanorystė, kaip teigė Greta, tai – gyvenimą įprasminanti veikla, kurioje galima dalyvauti net ir karantino laikotarpiu, žinoma, laikantis visų saugos ir higienos reikalavimų. „Ir tai – ne tik veikla ar užimtumas, tai – savęs realizavimas, nauja patirtis, asmeninių savybių ir gebėjimų ugdymas“, – sakė G. Giriūnaitė.

Iki karantino į zumbos treniruotes užsukdavusi Greta ir šiuo metu neapleidžia fizinės veiklos. „Dabar nevyksta jokios treniruotės, tačiau, nepaisant to, kiekvienas turi galimybę sportuoti namuose: socialiniuose tinkluose ir „Youtube“ kanaluose gausu treniruočių, o norintieji netgi gali dalyvauti tiesioginėse „live“ treniruotėse nemokamai. Yra daugybė kitų parodomųjų treniruočių, telieka norėti sportuoti“, – įsitikinusi pašnekovė.

G. Giriūnaitė dalijasi ir kitais patarimais: „Karantinas – tinkamas metas paskaityti knygas. Tam pasitarnaus visagalis internetas, kuriame gausu elektroninių knygų versijų. Kitas alternatyvus laiko leidimo namuose būdas – filmų, serialų ar kitokios vaizdinės medžiagos peržiūra. Be to, anksčiau retai tekdavo save palepinti grožio procedūromis, o dabar leidžiu sau pasimėgauti SPA malonumais namų sąlygomis, tą patariu ir kitiems.“

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“



REDAKCIJA REKOMENDUOJA