Angle down Atgal

Karantino atlaisvinimo pasekmės: Šiaulių regione susirgimų skaičius vėl šoktelėjo aukštyn

Nutirpus sniegui ir atšilus orams, visi dar labiau ėmėme laukti karantino ribojimų atlaisvinimo. Visgi, jau dabar matyti, kad iki šiol priimti sprendimai lėmė užsikrėtusiųjų skaičiaus padidėjimą. Pastarųjų dienų statistika ne itin džiugina. Situacija per savaitę pablogėjo ne tik visoje Lietuvoje, bet ir Šiaulių regione: padaugėjo sergančiųjų, atsirado naujų židinių. Todėl epidemiologai įspėja neatsipalaiduoti – nors atėjo kalendorinis pavasaris, kova su koronavirusu vis dar tęsiasi.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė Simona Abromavičienė priminė, kad vasario 28 dieną suėjo lygiai metai, kai Lietuvoje buvo nustatytas pirmasis susirgimas COVID-19 liga. Ji pripažino, kad metai buvo nelengvi, kupini iššūkių ir naujai išmoktų pamokų. Nepaisant to, viruso suvaldyti vis dar nepavyksta. Tai parodo ir praėjusios savaitės duomenys.

Praėjusią savaitę Šiaulių apskrityje registruota 219 naujų COVID-19 atvejų, iš kurių 100 – Šiaulių mieste, 19 – Šiaulių rajone, 7 – Akmenės rajone, 42 – Joniškio rajone, 20 – Kelmės rajone, 5 – Pakruojo rajone, 25 – Radviliškio rajone.

Praėjusią savaitę Šiaulių regione nustatyti 3 įvežtiniai atvejai: 2 iš Didžiosios Britanijos, registruoti Joniškio ir Radviliškio rajone, ir 1 iš Švedijos, registruotas Šiaulių mieste.

Bendras sergamumas Šiaulių mieste siekia 169 naujus atvejus 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Žvelgiant į mėnesių statistiką, sausį iš viso registruoti 2793 COVID-19 atvejai, o per vasarį susirgimų skaičius sumažėjo iki 900.

Virusas toliau plinta įmonėse

Praėjusią savaitę Šiaulių regione registruotas ne vienas naujas protrūkis. Daugiausia nerimo kelia situacija Joniškio rajone. Per savaitę nustatytų susirgimų skaičius šioje savivaldybėje stipriai šoktelėjo. Dideliu židiniu tapo Gataučių žemės ūkio bendrovė. Daržovių apdorojimu užsiimančioje bendrovėje jau nustatyti 26 COVID-19 atvejai. Virusas išplito. Tai lėmė ir naujų atvejų šoktelėjimą.

COVID-19 židiniu tapo Šiauliuose esanti transporto įmonė „Volvega“. Čia iš viso nustatyti 8 susirgimai, pirmasis atvejis užregistruotas vasario 22 dieną. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje nustatyti 5 susirgimai. Ugdymo įstaigoje „Pupų pėdas“ registruota jau 12 COVID-19 atvejų. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre nustatyti 2 susirgimai. Gamybos įmonėje „Venmatika“ – 3 ligos atvejai.

Per savaitgalį užfiksuoti dar 2 nauji protrūkiai. Kailinių gaminių siuvykloje „Kailių mitas“ nustatyti 2 susirgimai, Joniškio rajono savivaldybėje Alsių paukštyne – 3 nauji COVID-19 atvejai.

Pasak S. Abromavičienės, karantino atlaisvinimas padėtį po truputį nežymiai keičia, jau dabar daugėja susirgimų, naujų židinių, todėl šiauliečiai ir toliau turėtų elgtis atsakingai ir nepamiršti saugumo reikalavimų. „Situacija tiek Šiaulių regione, tiek mieste nėra gera, atvejų daugėja, židinių daugėja. Tikrai norime atkreipti visuomenės dėmesį, kad ir karantinas yra šiek tiek atlaisvintas, tačiau būtina laikytis visų saugumo reikalavimų, t. y. dėvėti kaukes, nepamiršti asmens higienos. Gamybos įmones ir kitas įstaigas paragintume atlikti profilaktinius testus, siekiant kuo griežčiau identifikuoti naujus atvejus, ir taip valdyti židinius“, – sakė S. Abromavičienė.

Problemų kyla dėl vakcinų pasirinkimo

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėjos Viktorijos Palčiauskienės teigimu, lyginant praėjusią ir šią savaitę, vakcinų dozėmis ši savaitė bus kuklesnė nei praeita. Planuojama gauti 2156 „AstraZeneca“ ir „Pfizer“ dozes. Taip pat bus tęsiamas skiepijimas „Moderna“ vakcina, kuri savivaldybę pasiekė praeitos savaitės pabaigoje.

Pasak V. Palčiauskienės, vakcinavimo procesą organizuojančioms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms sekasi pakankamai neblogai. Iššūkių kyla tik dėl vakcinos pasirinkimo. „Norime atkreipti dėmesį, kad kviečiame visus skiepytis, neatsižvelgiant į tai, kokia vakcina, nes visos vakcinos yra registruotos ir saugios. Jokių amžiaus apribojimų nėra“, – sakė V. Palčiauskienė.

Vakcinacijos centras – tik sulaukus didelio kiekio vakcinų

Sveikatos skyriaus vedėjos teigimu, šiuo metu įsibėgėja senjorų vakcinacija. Praėjusią savaitę pradėti skiepyti vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys. Šis prioritetas suskirstytas į amžiaus grupes kas 5 metus, pradedant nuo vyriausiųjų gyventojų. Didžioji dalis vyresnių nei 80 metų senjorų jau paskiepyti. Šią savaitę bus skiepijami 75–79 metų amžiaus grupei priklausantys asmenys.

Dar tebevyksta ir pedagogų vakcinacija. Daugiausia buvo skiepijama ikimokyklinį ir pradinį ugdymą vykdantys mokytojai. Pasak V. Palčiauskienės apie 80 procentų jų norėjo būti paskiepyti. Ir dabar nuolat dar atsiranda norinčiųjų.

Vyresnių klasių mokytojai skiepijami tik tie, kurie vykdo mokinių priežiūrą ir mokymą mokyklose. Likę mokytojai bus skiepyti masinės vakcinacijos metu. Tam ketinama atidaryti vakcinavimo centrą Šiaulių arenoje. Šiuo metu jis jau yra įrengtas, viskas parengta, o kada jis pradės veikti, priklausys nuo gautų vakcinų dozių. „Sunku prognozuoti, kada skiepų centras atvers duris. Kol kas darbas sklandžiai vyksta asmens priežiūros sveikatos įstaigose. Su kiekiu dar susidorojame“, – sakė V. Palčiauskienė.

 

 

 

Didėja saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius

Pasak Miesto koordinavimo skyriaus vadovės Rigitos Tijūnaitienės, nors ir susirgimų skaičius nėra didelis, saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius Šiaulių mieste auga. Šiuo metu saviizoliacijoje yra 784 asmenys. Didžioji dalis jų, t. y. 658, tai asmenys atvykę arba sugrįžę iš užsienio šalių. Tikėtina, kad tie skaičiai nemažės, nes prasideda kelionių sezonas. „Kadangi ši kontrolė grįžtantiems asmenims sustiprinta, tai ir tas skaičius yra augantis. Jis siejamas su labiau pradėjusiais keliauti žmonėmis“, – situaciją pakomentavo R. Tijūnaitienė.

Praėjusią savaitę dėl informacijos trūkumo 12 asmenų perduoti policijos atstovams. Taip pat pradėtos 6 teisenos dėl įvairių karantino reikalavimų pažeidimų.

Pažeidimai Pabalių turguje

Miesto koordinavimo skyriaus vadovės teigimu, praėjusią savaitę daugiau dėmesio skirta smulkiesiems paslaugų teikėjams – raktų dirbtuvėms, siuvykloms. Pasak jos, smulkieji verslininkai puikiai pasiruošę, jokių pažeidimų nenustatyta.

Kontrolieriai šeštadienį tikrino ir Pabalių turgų. „Ten tikrai pastebėjome labai daug problemų, vyksta tyrimai, turėsime surašytų protokolų“, – sakė R. Tijūnaitienė.

Ji atskleidė, kad pagrindiniai pažeidimai – žmonių būriavimasis ir informacijos, susijusios su operacijų vadovo nurodymais, nebuvimas. Pažeidimai nustatyti tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite