Angle down Atgal

Karantinas koreguoja ir žemės ūkio darbus

Ekstremalioji situacija smarkiai pakoregavo planus tų žmonių, kurie ketino pasisodinti vaismedžių, vaiskrūmių, dekoratyvinių ir kitokių medelių. Ankstesniais metais turguose sodinukais prekiaudavo tiek mėgėjai, tiek medelynai ar kitos įmonės. Dabar turgūs tušti, prekyba persikėlė į virtualiąją erdvę. Tačiau jau paaugintame sode yra ką veikti.

Naujų įsigyti keblu

Viename didžiausių UAB Dembavos medelyne (Panevėžio r.), kaip ir kitur, vaismedžių bei kitų augalų sodinukų įmanoma užsisakyti tik internetu arba telefonu, pirkinius tenka atsiimti Dembavoje darbo dienomis sutartu laiku, iš anksto apmokėjus pavedimu.

Ne ką palankesnė padėtis ir miškų urėdijose. Valstybinių miškų urėdijos Rokiškio regioninio padalinio vadovas Kęstutis Skvarnavičius informavo, kad šį pavasarį medeliais neprekiaujama, nes jie nėra pirmo būtinumo prekė. „Žinoma, rudenį nemanėme, kad dabar bus tokia situacija, tai sudarėme keletą miško sodmenų pardavimo sutarčių. Vykdydami įsipareigojimus, tiems žmonėms ir tepardavėme“, – keblią situaciją apibūdino vadovas.

Visgi jei turite, ką sodinti, tai specialistai pataria vaismedžius sodinti, iki sužaliuos beržai. Tai geriausias laikas, nes žemėje susidaro tinkamos sąlygoms šaknims augti. Pasodintus gausiai palaistykite, pamulčiuokite, pririškite prie atramų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite