Angle down Atgal

Karantinas kirto per tradicijas, papročius ir įpročius

Dėl koronaviruso paskelbtas karantinas palietė net jautriausias mūsų gyvenimo sritis. Santuokas, jubiliejus galima atidėti ateičiai... Šiomis dienomis psichologiškai sunkiausia – apribotas atsisveikinimas su mirusiais artimaisiais. „Gimtasis...“ domėjosi, kaip karantino metu vyksta apeigos. Nuo santuokos įžadų iki laidotuvių...

Santuokas atšaukia

„Kovo 21 d. turėjome registruoti vienos poros santuoką, bet dėl karantino ji atšaukta. Balandžio 4 d. buvo užsakyta irgi viena santuoka, įžadus pageidavo duoti Rokiškio dvare. Taip pat atšaukta. Balandžio 17-ąją buvo numatytos šešios santuokos. Trys poros jau atšaukė, dėl kitų trijų dar nežinome. Nėra aišku, ar iki šios dienos jau bus pasibaigęs karantinas“, – pasakojo Violeta Damoševičienė, rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vadovė. Jei santuokos nebus atšauktos, ceremonijoje leidžiama dalyvauti penkiems asmenims: jaunavedžiams bei dviem liudininkams ir, jeigu būtina, vertėjui.

Gegužės 25 d. yra registruotos penkios jaunavedžių poros, jos santuokos ceremonijos kol kas neatšaukė. Pasak vedėjos, sudėtingiausia buvo kovo 21 d. tuoktis turėjusiai, bet atšaukusiai porai, nes visa šventė jau buvo sustyguota. „Žinoma, ir kitos poros, balandyje planavusios vestuves, jau užsisakiusios patalpas, vedėjus, muzikantus, fotografus. Nieko nepadarysi. Karantino sąlygos neleidžia žmonių susibūrimų. Todėl jaunavedžiai įžadus nukelia vėlesniam laikui“, – komentavo V. Damoševičienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite