Karaliaus Mindaugo taurės turnyre - „Ryto“ krepšininkų triumfas

Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusio Karaliaus Mindaugo krepšinio taurės finalo ketverto turnyro nugalėtoja tapo Vilniaus „Ryto“ komanda. Ji finale sekmadienį 70:67 (13:11, 17:24, 13:16, 27:16) įveikė Kauno „Žalgirį“.

Vilniečiai Karaliaus Mindaugo taurę iškovojo antrą kartą. 2016 metais trofėjų laimėjo tuometinis Vilniaus „Lietuvos rytas“, o 2017 ir 2018 metais šiame turnyre triumfavo Kauno „Žalgiris“.

Pirmajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką ir po 10 žaidimo minučių priekyje 13:11 buvo vilniečiai. Antrajame ketvirtyje iniciatyvą perėmė žalgiriečiai. Jie 13-ąją min. įgijo šešių taškų pranašumą 21:15. Aikštės šeimininkams pavyko priartėti (26:27, 28:29), bet prieš ilgąją pertrauką kauniečiai vėl šiek tiek atitrūko 35:30, o po trijų ketvirčių buvo priekyje 51:43.

38-ąją min. „Ryto“ žaidėjai sumažino atsilikimą iki minimumo 61:62, o likus 1 min. 16 sek., D. J. Seeley dvitaškis išvedė šeimininkus į priekį 63:62, o netrukus tritaškį pataikė Eimantas Bendžius (66:62). Į tai taikliu tolimu metimų atsakė žalgirietis Artūras Milaknis (65:66). Likus 16 sek., Rokas Stipčevičius sugrąžino vilniečiams trijų taškų pranašumą (68:65). Netrukus varžovo pražangą išprovokavo žalgirietis Leo Westermannas, bet jis pataikė dvi baudas iš trijų ir paliko „Rytui“ vieno taško persvarą. Chrisas Krameris baudomis padidino skirtumą iki trijų taškų, o paskutinis kauniečių tolimas metimas skriejo pro šalį.

„Rytui“ 15 taškų pelnė Ch. Krameris, 14 - Arciomas Parachouskis (11 atk. kam.), 13 - R. Stipčevičius, 11 - D. J. Seeley, 10 - Arnas Butkevičius.

Kauno komandoje 15 taškų surinko Marius Grigonis, po 11 - Aaronas White'as ir L. Westermannas, 10 - A. Milaknis.

Kaip jau skelbta, rungtynėse dėl trečiosios vietos Panevėžio „Lietkabelis“ 94:67 (29:17, 19:19, 21:22, 25:9) nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus.