Kanklės arčiau dangaus

Utena
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Birželio 26 dieną Lietuvos etnokosmologijos muziejuje vyko jau antrasis koncertas „Kanklės arčiau dangaus“, kurio idėja ir pavadinimas kilo ne šiaip sau – juk nuo senų senovės lietuvį kanklės lydėjo nuo gimimo iki mirties. O muziejaus erdvė specifinė – pakylėta nuo žemės, virš medžių lajos, arčiau dangaus...

Idėja surengti koncertą „Kanklės arčiau dangaus“ kilo Liaudies instrumentų ansamblio „UT“ vadovei Loretai Liaugaudei. Ji seniai turėjo svajonę tai padaryti būtent šioje nuostabioje erdvėje su ypatinga akustika.

Praėjusiais metais Žemyna Trinkūnaitė išleido kompaktinę plokštelę „Devynstygės kanklės – 19 kompozicijų“ ir pasisiūlė naujus kūrinius pristatyti Aukštaitijoje.

Ansamblio vadovei kilo mintis sujungti du norus į vieną ir pasiūlius idėją muziejaus direktoriui Linui Šmigelskiui bei gavus jo sutikimą, svajonės įgavo realų pagrindą.

Antrajame, šių metų, koncerte ypatingais svečiais buvo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki su žmona Yuko Yamasaki, kuri kartą pamačiusi kanklėmis grojančią Žemyną, panoro išmokti kankliuoti. Negana to, ji į japonų kalbą išvertė Žemynos sukurtą lopšinę, kurią atliko grodama tradicinėmis kanklėmis ir dainuodama japonų kalba. O pritariant žiūrovams, dar sudainavo lietuvių liaudies dainą „Šią naktelę, per naktelę“.

Koncertinę programą tęsė Liaudies instrumentų ansamblis „UT“ (vad. Loreta Liaugaudė), koncertą vainikavo Žemynos ir Donio duetas.

Loreta Liaugaudė