Kandidatai į prezidentus sutaria: politinę kultūra keistų savo pavyzdžiu

Vilnius
BNS nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vyriausiosios rinkimų komisijos ir LRT organizuojamose pirmuosiuose prezidentų rinkimų antrojo turo debatuose kandidatai išsakė, kaip siektų pakeisti vyraujančią politinę kultūrą Lietuvoje. Tiek Seimo narė Ingrida Šimonytė, tiek ekonomistas Gitanas Nausėda pabrėžia prezidento asmeninio pavyzdžio svarbą.

Anot I. Šimonytės, visuomenės atsparumas ciniškumui jau matomas po pirmojo rinkimų turo.

„Manau, kad ir per šiuos prezidento rinkimus pamatėme, kad visuomenė yra gana atspari melui ir bandymui manipuliuoti, naudoti įvairias technologijas, siekiant visiškai ne tų tikslų, kurie yra deklaruojami“, - pabrėžė kandidatė.

Prezidento pagrindinė pareiga yra, anot jos, bet kokiu savo elgesiu, sprendimu ir žodžiu demonstruoti, jog dvigubų standartų nėra. Taip pat, pridūrė politikė, ji stengiasi niekada nemanipuliuoti žmonių jausmais bei sakyti tiesą, net jei tai pačiai nėra paranku.

Jai pritarė ir G. Nausėda, teigdamas, kad politinę kultūrą prezidentas pirmiausia turi keisti savo pavyzdžiu.

„Prezidentas turi būti tas asmuo, kuris ne tik demonstruoja politinės kultūros pavyzdį, bet ir ragina įstatymų laikytis kitus“, - teigė debatuose kandidatas.

„Šiandien gyvename susipriešinimo atmosferoje, kurioje, kartais atrodo, politinė kova yra prasminga arba įdomi vardan pačios kovos“, - teigė G. Nausėda, pridūręs, kad politinė kova ir konkurencija yra reikalinga tik geriausių sprendimų išgryninimui.
ELTA