Angle down Atgal

Kanadoje rasti trijų per sniego griūtį dingusių alpinistų kūnai

Per sniego griūtį dingusių trijų tarptautinį pripažinimą pelniusių alpinistų profesionalų – dviejų austrų ir amerikiečio – kūnai sekmadienį buvo rasti vakarų Kanados kalnuose, pranešė šalies nacionalinius parkus valdanti agentūra.

36 metų amerikietis Jessas Roskelley (Džesas Roskelis), taip pat 35-erių austras Hansjorgas Aueras ir jo 28 metų tėvynainis Davidas Lama dingo vėlai antradienį Banfo nacionaliniame parke. Kitą dieną buvo pradėta jų ieškoti iš oro.

Visi trys vyrai mėgino įkopti į Hauso perėjos rytinį šlaitą. Šis atokus maršrutas laikomas itin sudėtingu.

Jie priklausė patyrusių laipiotojų grupei, kurią remia JAV turistinės įrangos bendrovė „The North Face“.

„Parks Canada“ išreiškia nuoširdžią užuojautą jų šeimos nariams, draugams ir artimiesiems“, – sakoma šios agentūros išplatiname pareiškime.

„Taip pat norėtumėm pripažinti poveikį, kurį (ši nelaimė) padarė glaudžioms vietos ir tarptautinėms laipiotojų bendruomenėms. Mūsų mintys yra su visų šio tragiško incidento paveiktų šeimomis ir draugais“, – priduriama jame.

Jessas Roskelley buvo Johno Rosskeley (Džono Roskelio), taip pat laikomo vienu geriausių savo kartos amerikiečių alpinistų, sūnūs.

2003 metais jiedu įkopė į Everestą. Jessas Roskelley tuomet buvo 20-metis ir tapo jauniausiu žmogumi, įveikusiu aukščiausią pasaulio viršukalnę.

Iš Austrijos Tirolio regiono kilę H. Aueras ir D. Lama irgi buvo laikomi vieni geriausių šių laikų alpinistų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite