Angle down Atgal

Kalvarijos savivaldybėje nebeliks keturių medicinos punktų

Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, prasidėjęs ir gana skandalingomis aplinkybėmis padarius pertrauką į penktadienį perkeltas eilinis Savivaldybės tarybos posėdis vyko ramiai ir dalykiškai.

Posėdžiui pirmininkavęs meras Vincas Plikaitis posėdžiauti susirinkusiems politikams priminė, kad ketvirtadienį buvo gautas Vyriausybės atstovo Kauno ir Marijampolės apskrityse Andriaus Cechanavičiaus raštas, jog naujosios daugumos merui pateikti Tarybos sprendimų projektai dėl mero pavaduotojo skyrimo, administracijos direktoriaus atleidimo ir naujojo direktoriaus paskyrimo privalėjo būti įregistruoti ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas. Todėl Tarybai pritarus posėdyje buvo svarstomi tik anksčiau į darbotvarkės projektą įtraukti klausimai.

Taryba papildė Jungėnų pagrindinės mokyklos nuostatus, patvirtino Savivaldybės būsto ir socialinio būsto nuomos tvarkos aprašą ir UAB „Kalvarijos komunalininkas“ 2019–2021 metų veiklos planą.

Socialinio būsto fondo plėtrai Taryba nusprendė pirkti tris dviejų kambarių butus: 53,59 kv. m ploto už 16100 Eur, 47,13 kv. m ploto už 12500 Eur ir dar vieną tokio pat ploto butą už 12 tūkst. Eur.

Savivaldybės viešajai bibliotekai Jusevičių filialo veiklai vykdyti panaudos pagrindais dešimčiai metų nutarta perduoti Savivaldybei nuosavybės teise priklausančias patalpas, esančias šio kaimo pradinės mokyklos pastate.

Be diskusijų vietos politikai priėmė dar vieną savivaldybės gyventojams aktualų sprendimą – dėl Kalvarijos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) medicinos punktų panaikinimo. Dėl neefektyvaus darbo, riboto paslaugų teikimo, taip pat nuolatinio prisirašiusiųjų asmenų skaičiaus mažėjimo Taryba nutarė uždaryti Akmenynų, Jungėnų, Liubavo ir Jusevičių kaimo medicinos punktus. Tuo pačiu sprendimu vietos politikai įpareigojo Kalvarijos PSPC vyr. gydytoją Iloną Aleksienę informuoti gyventojus, prisirašiusius prie Kalvarijos PSPC apie struktūrinius pasikeitimus ir uždaromų medicinos punktų darbo organizavimą slaugytojo mobilaus darbo principu. Be to, vyr. gydytoją Taryba įpareigojo organizuoti slaugytojo mobilų darbą tiems gyventojams, kurie buvo prisirašę prie Kalvarijos PSPC ir gyvena uždaromų medicinos punktų aptarnaujamose teritorijose. Vakar „Suvalkiečio“ pakalbinta I. Aleksienė teigė, kad Akmenynų, Jungėnų, Liubavo ir Jusevičių kaimo medicinos punktai bus panaikinti nuo gruodžio 1-osios.

Itin daug diskusijų posėdžio metu kilo pradėjus svarstyti klausimą dėl keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio susisiekimo maršrutais tarifo nustatymo. Mat Savivaldybės gyventojus ir moksleivius daugeliu maršrutų vežanti UAB „Autoridas“ paprašė nustatyti didesnį, nei lig šiol tarifą. Vis dėlto, koks jis turėtų būti, posėdžio metu nebuvo nutarta. Tarybos nariams apsispręsti nepadėjo ir posėdyje dalyvavusio bendrovės direktoriaus Raimondo Grinevičiaus pateikti paaiškinimai ir argumentai. Dauguma posėdžio dalyvių nutarė šį klausimą atidėti kitam posėdžiui, o iki to laiko jį gerai išanalizuoti.

Taryba priėmė dar keletą aktualių sprendimų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite