Angle down Atgal

Kalvarijoje vyko Enduro ir Enduro Sprinto motociklų sporto varžybos

Sūduvos motokroso klubas įgyvendino projektą - Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „STIPRINTI bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ organizuodamas Lietuvos Enduro Sprinto Taurė II etapas, Baltijos šalių Enduro Sprinto Taurė III etapas varžybų organizavimas. Minėtos varžybos vyko rugpjūčio 29/30 dienomis Kalvarijos "Enduro" trasoje. Enduro įskaitos dalyviai turėjo įveikti tris trasos ratus, kurių kiekvienas 49,7 km., o Enduro sprinto - du ratus.

Ši trasa suformuota prie motokroso ir Cross Country trasų, kurios buvo padalintos į dvi dalis, du greičio ruožus, vadinamus testais: Enduro (5,14 km) ir Kroso testus (3,6 km). Pravažiavimas tarp testų driekėsi Kalvarijos apylinkėmis iki pat Lenkijos sienos. Pravažiavimas taip pat padalintas į dvi dalis 14,3 km. iki pirmo greičio kontrolės punkto ir 26,7 km iki antro. Pravažiavimas nebuvo įskaitinis, tačiau jį reikėjo įveikti per skirtą laiko limitą. Taigi vieno rato metu, įskaičiuojant testus ir pravažiavimą, sportininkai turėjo nuvažiuoti 49,7 km.

Enduro testo trasa driekėsi greitesne dalimi su ilgomis tiesiosiomis, staigiais pakilimais ir posūkiais. Trasa buvo apsukta t. y. važiavimas vyko į priešingą pusę. Kas sportininkams buvo staigmena. O kroso testo kliūtys išdėstytos sunkiai įveikiamose aštriose įkalnių bei nuokalnių zonose su sudėtingais stačiais slidžiais kalneliais. Po lietaus čia buvo itin slidu, todėl griuvimų ar neplanuotų sustojimų neišvengė ne vienas dalyvis.

Kalvarijoje sportininkai varžėsi 10-tyje klasių: E1, E2, E3, Senjorų (E40 +), Veteranų, Mėgėjų, C pradedantčiųjų ir dviejose keturračių. Į klases dalyviai skirstomi pagal variklio galingumą ir atletų amžių bei profesionalumą.

Dakaro ralio dalyvis Arūnas Gelažninkas tikslą pasiekė, buvo greičiausias ir E2 klasėje ir bendroje įskaitoje. Jei pirmojo rato metu važiavo kiek atsargiau ir pirmajame teste praleido į priekį Raimondą Machrovą, tai antrajame ir trečiajame ratuose Arūnas nuolat greitėjo ir tik didino atotrūkį nuo artimiausių varžovų. Nesutrukdė ir nedidelis gedimas - ant stabdžių disko iš amortizatoriaus tekėjo alyva. Įdomios kovos vyko ir Senjorų (E40+) klasėje. Čia akivaizdžia persvara nugalėjęs Danielius Žostautas skaičiavo, kad motosportu gyvena jau 33 metus. Maloniai nustebino mūsų klubo narys Lukas Vasiliauskas, po sunkios traumos, vėl stovėjo ant podiumo C klasėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite