Angle down Atgal

Kalvarijietis dėl pavojingų „žaislų“ neteko laisvės

Kauno apygardos teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje neteisėtu disponavimu šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis buvo kaltinamas kalvarijietis Žilvinas Jakubauskas. Teismas Ž. Jakubauskui paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį ir paskyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

25 metų Kalvarijos gyventojas į teisėsaugos akiratį dėl neteisėto sprogmenų ir šaudmenų laikymo pateko 2018 metų rudenį, kai spalio 16-osios vakare Kalvarijoje vieno iš Laisvės gatvės daugiabučių priestato rūsio bendrojo naudojimo patalpose nugriaudėjo sprogimas ir kilo gaisras. Apdegė rūsyje buvęs jaunuolis (g. 1997 m.). Jis dėl I ir II laipsnio kaklo, rankų ir nugaros nudegimų buvo nugabentas į ligoninę ir paguldytas gydyti. Apdegė ir rūsio patalpos.

Tąkart į nelaimės vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai užgesinę gaisrą rūsyje rado Antrojo pasaulinio karo laikų šešių rankinių granatų korpusus be sprogdiklių, vieną artilerijos sviedinį be sprogdiklio ir daugybę šovinių, šovinių dalių ir šaunamųjų ginklų dalių.

Ugniagesiai tąkart teigė, jog nelaimė galėjo būti kur kas didesnė, jei per sprogimą nebūtų trūkęs vandentiekio vamzdis. Iš jo pasipylęs vanduo šiek tiek prigesino liepsnas. Dėl to, laimė, neužsidegė ir rūsyje buvusios kelios nemažos talpos su automobilių kuru.

Tiriant nelaimės aplinkybes buvo nustatyta, kad sprogimas įvyko dėl to, jog tame pačiame daugiabutyje gyvenęs Ž. Jakubauskas neteisėtai rūsyje laikė sprogmenų ir šaudmenų, be to, nesaugiai su pavojingais daiktais elgėsi. Kratų metu pas jį buvo rasta ir savadarbio revolverio dalių.

2018-aisiais jaunas vyras niekur nedirbo ir buvusio Kalvarijos sovietų karinio miestelio teritorijoje, taip pat laukuose metalo ieškikliu ieškodavo sprogmenų ir metalo. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad vadinamasis juodasis archeologas rūsyje laikė metalo ieškikliu aptiktus didelės galios sprogmenis: šešias granatas, du skeveldrinius sviedinius, taip pat 144 tinkamus naudoti šovinius. Ekspertai nustatė, kad vien tik granatose buvo beveik 2 kg trotilo.

Rūsyje po sprogimo taip pat buvo rasta kitų metalo ieškikliu aptiktų daiktų: penki peiliai, 325 kulkos, 173 šovinių dalys, 22 šratai, 94 šaukštai, diržų sagtys, 38 erelio formos ženklai, įvairių senovinių monetų, taip pat šalmas, žiedas, laikrodis, indų ir kastuvų.

Iki teismo Ž. Jakubauskas dirbo vairuotoju privačioje įmonėje ir mokėsi Kalvarijos gimnazijos Suaugusių skyriuje. Kol byla buvo nagrinėjama, kalvarijietis gyveno laisvėje. Jam buvo paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas registruotis policijoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite