Angle down Atgal

Kaltinamo įžūliomis vagystėmis Šilainiuose ir Dainavoje kauniečio byla – jau teisme

Bendradarbiaudami su Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokurorais, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai perdavė teismui 35 metų vyro, pripažinto recidyvistu, baudžiamąją bylą.

Pasak Kauno apskrities policijos atstovų, jam inkriminuojamos šių metų sausį-kovą įvykdytos įžūlios vagystės iš transporto priemonių, taip pat – kiti šio asmens nusikaltimai įvairiuose Kauno miesto mikrorajonuose. Byloje net 12 asmenų ir 3 draudimo bendrovės pripažinti nukentėjusiais, nes dėl įvykdytų nusikaltimų padaryta didžiulė materialinė žala, kurios dydis – virš 24 000 eurų.

Kauno apskrities VPK Kauno miesto Dainavos policijos komisariato pareigūnai kartu su kolegomis iš Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos, tirdami bylą, atliko nemažai procesinių veiksmų ikiteisminiame tyrime dėl 14 nusikalstamų veikų. Vyras kaltinamas įvykdęs nemažai svetimo turto vagysčių, taip pat – turto sunaikinimo ir sugadinimo atvejų bei neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Pasak pranešimo, šis Kauno miesto gyventojas anksčiau ne kartą yra baustas administracine tvarka už įvairius teisės pažeidimus ir ne kartą teistas už turtinių nusikaltimų įvykdymą bei nusikaltimus, padarytus žmogaus sveikatai ir viešajai tvarkai. Teismas jį yra pripažinęs recidyvistu. Stokodamas lėšų pragyvenimui ir asmeninėms reikmėms, vyras sugalvojo būdą, kaip greitai pasipelnyti.

Iš anksto apsirūpinęs specialiais įrankiais – atsuktuvu, replėmis, veržliarakčiu, stiklo daužikliu, sulankstomu peiliuku, kišeniniu žibintuvėliu, plastikiniais maišeliais, vienkartinėmis pirštinėmis bei kuprine – atvykdavo į vieną iš gyvenamųjų Kauno miesto mikrorajonų. Čia nusižiūrėjęs jam į akį kritusią transporto priemonę, dažniausiai BMW, „Nissan Qashqai”, „Mercedes Benz” ar „Audi” modelio automobilius, panaudodavo atsineštus įrankius ir įsibrovęs į automobilį vogdavo vertingus daiktus, kuriuos galėjo greitai realizuoti.

Pagrindiniu jo grobiu tapdavo multimedijos įrenginiai ir priekiniai automobilių žibintai. Prisigrobęs vertingų daiktų, vyras pats ieškodavo viešojoje interneto erdvėje skelbimų apie įvairios technikos supirkimą. Pavogtus daiktus pardavęs supirkėjams, gaudavo nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų. Įgytus pinigus išleisdavo savo asmeninėms reikmėms.

Per 3 mėnesius Dainavos ir Šilainių mikrorajonuose vyras iš viso įvykdė 14 nusikalstamų veikų, kol galiausiai vieną naktį nusikaltimo vietoje su vogtais daiktais ir plastikiniu maišeliu su narkotine medžiaga buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite