Angle down Atgal

Kalinių priežiūros spragos: į laisvę pabėgo pavojingas nusikaltėlis, lygintas su Aušvico budeliu

Tai, kas nutiko penktadienį Kaune, ko gero, labiau kompromituoja mūsų bausmių nusikaltėliams politiką, negu vadinamoji teisėjų korupcijos byla, rašo „Kauno diena“.

Apie šį įvykį Policijos departamentas pranešė, kaip įprasta, lakoniškai. Tačiau nežinia, ar dėl to, kad gavo netikslią informaciją iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato, ar šis tiesiog nusprendė nuslėpti esminę jos dalį, nenorėdamas gąsdinti visuomenės.

Pranešime buvo teigiama, kad penktadienį, apie 13.20 val., iš statybvietės Laisvės alėjoje pasišalino be sargybos priežiūros dirbęs nuteistasis už vagystę, atliekantis bausmę Pravieniškių pataisos namuose.

Iš tikrųjų tai buvo pagarsėjęs sadistas Andrius Kalasiūnas, nuteistas už buvusios savo merginos, nusprendusios jį palikti, neteisėtą laisvės atėmimą ir pasikėsinimą nužudyti itin žiauriai kankinant. Šis nusikaltėlis iki šiol nerastas.

Kaltinimą šioje byloje palaikęs Kauno apygardos prokuroras per baigiamąsias kalbas net palygino teisiamąjį su Aušvico koncentracijos stovyklos budeliu Josefu Mengele.

Devynerių metų laisvės atėmimo bausme 2016-ųjų lapkritį Kauno apygardos teismo už šiuos nusikaltimus nuteistas A. Kalasiūnas pabėgo iš statybvietės, esančios kaltinimą joje palaikiusio prokuroro darbovietės kaimynystėje, kur dirbo su kitais tokiais pačiais, anot Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos vadovybės, paleidimui į laisvę ruošiamais nuteistaisiais bei, pirminiais duomenimis, imigrantais iš Ukrainos.

Čia jis dirbo mažiausiai porą mėnesių ir naudojosi situacija, rodydamas įtartiną susidomėjimą prokuratūros vidiniame kieme laikomais jos darbuotojų asmeniniais automobiliais.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite