E. Valančiūtės nuotr.
Angle down Atgal

Kalėdų dvasia atkeliavo į Kauną: skambant garsiausių atlikėjų dainoms įžiebta miesto eglė

Paskutinę kalendorinio rudens dieną kauniečiai ir miesto svečiai iškilmingai įžiebė pagrindinę Kalėdų eglę. Gausiai Kauno Rotušės aikštėje susirinkę miestiečiai kalėdinio laikotarpio pradžią skelbė plojimais, šypsenomis ir džiaugsmingais palinkėjimais vienas kitam.

„Kosminės Kalėdos Kaune“ – taip pavadintas žiemos švenčių renginių maratonas, prasidėjęs efektingu Kalėdų eglės įžiebimo koncertu. Griausmingą šventinį renginį vedė netikėtas duetas – Giedrius Masalskis ir Ieva Stasiulevičiūtė, o eglės įžiebimo šventės metu savo dainas kauniečiams dovanojo gausus būrys atlikėjų. Čia savo geriausias dainas atliko „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Iglė ir Tadas Juodsnukis, Giedrė, Monique ir Vaidas Baumila, Jurijus Veklenko, Justinas Jarutis ir Inga Valinskienė.

Kauną užplūdusi šventinė dvasia renginio dalyvius vertė pasidalyti prisiminimais apie vaikystės Kalėdas. Renginio vedėja I. Stasiulevičiūtė nostalgiškai prisiminė savo vaikystės egles ir jų papuošimus: tai buvo ir seni, vienetiniai žaisliukai, ir saldainiai, perverti kabliuku.

„Puošimo saldainiais tradicija man ypač patiko, tačiau aš niekada nesuprasdavau, kodėl eglutę reikia puošti tik gruodžio 24 d. Tai mane – vaiką – labai kankindavo, – šypsosi Ieva. – Vėliau, kai jau supratau, kad galiu puošti savo eglutę, kada noriu ir kaip noriu, turėjau įvertinti, kad tradicijos stipriai priklauso nuo gyvenimo tempo ir aplinkybių. Vienais metais nutariau, kam gi man ta eglė, kurią reikės užsinešti į trečią aukštą ir paskui šluoti jos spyglius. Bet kone paskutinę Kalėdų dieną, kai visi nieko nespėja, stovi transporto spūstyse ar parduotuvėje pykstasi dėl paskutinės poros kojinių su išsiuvinėtu Kalėdų Seneliu, staiga supratau, kad be eglės iškrentu iš konteksto. Nusipirkau labai gražią šaką, grįžusi pasimerkiau. O kas toliau? Žaisliukų tai nėra. Ir tuomet aš savo šaką tiesiog papuošiau pagal save – ji buvo su perlų karoliais, segėmis. O dabar kasmet perku žaisliukus ir kiekvienas jų būna teminis – pažymintis, kuo man buvo ypatingi tie metai.“

Nors nuo 18-os I. Stasiulevičiūtė gyvena Vilniuje, niekada nepraleidžia progos pabrėžti, kad yra kaunietė.

„Kiekvienam, gimusiam ir augusiam Kaune, yra svarbu, kaip mūsų miesto eglutė atrodo. Bet nežinau, ar reikia teikti tiek reikšmės jos papuošimams, atrodo, kad jie tampa svarbesni už patį Kalėdų principą ir dvasią. Išlaikykime šventiškumą, o santykius išsiaiškinsime krepšinio aikštelėje“, – šypsojosi Ieva.

Kalėdų miestelis Kaune veiks iki pat sausio 6 dienos. Jame vyks edukacinės veiklos ir kalėdinė mugė, bus galima įsigyti meduolių, saldumynų, pasišildyti kava, arbata ar vyno gėrimu, taip pat pasimokyti gaminti papuošalus, kalėdines dekoracijas, veiks Kalėdų Senelio rezidencija.

„Bus galima užeiti pasikalbėti su Kalėdų Seneliu, jo pagalbininkais, drauge išgerti arbatos, parašyti laišką draugui“, – pasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Nomeda Prevelienė.

Septyniuose nameliuose bus prekiaujama maistu: saldainiais, blyneliais, vafliais, imbieriniais meduoliais. Penkiuose amatininkų nameliuose bus galima rasti dirbinių iš kailio, vilnos, medžio.

Rotušės aikštėje veiks kalėdinis paštas, taip pat taksofonas, kuriuo bus galima paskambinti Kalėdų Seneliui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite