Angle down Atgal

Kalėdos su ypatingomis tradicijomis: patarimai, kurie padės jūsų vaikus šventę pamėgti dar labiau

Kalėdos... juk tai šventė ne tik apie dovanas, bet ir apie tradicijas, bendrystę, gerumą. Vis dėlto, kai kalba pasisuka apie vaikus, požiūris kiek pasikeičia. Juk vaikams itin svarbu po eglute rasti dovaną, ją išpakuoti – tai atneša nepaprastai daug džiaugsmo. Žinoma, ne tik vaikams – džiaugsmas užplūsta ir tėvų širdis, juk matyti laimingą vaiką – didžiausia palaima.

Taigi, kaip savo šventes apipinti dar didesniu džiugesiu ir nekantravimu? Juk Kalėdinės dovanos vaikams – ne viskas, ką galite nuveikti! Ko reikia norint šventę paversti ypatinga? Kaledos.lt komanda atsako, jog svarbiausia - noras susikurti kažką, kas užtikrintų tęstinumą. Pasiruošę sužinoti kaip tai padaryti? Pradedame!

Palikite Kalėdų senelio pėdsakus

Netgi jeigu jūsų vaikai nustojo tikėti Kalėdų senelio egzistavimu, toliau laikykitės tradicijos palikti senelio pėdsakus. Praverkite langą ir užkabinkite neva pradrėksto raudono maišo skiautę. Paberkite nešvaraus sniego lyg tai būtų iš batų pabirę lauko pėdsakai. Ant židinio palikite puodelį išgertos kakavos – galbūt užsukęs senelis buvo ištroškęs? Palikite prakąstą sausainį – jis buvo alkanas! Kalėdų seneliu vis dar tikintiems vaikams šie ženklai atrodys ypatingi, jie nenustygs vietoje iš jaudulio, žinodami, kad namuose iš tikrųjų buvo Kalėdų senelis ir atnešė dovanų. O tie, kurie jau seniai išsiaiškino visas šias gudrybes, į tradicijas pažvelgs sentimentaliai ar net su juoku – gi čia tradicijos, tad kam jas eliminuoti?

Filmuokite dovanų išpakavimo ceremoniją

Tik pamanykite, jei kiekvienais metais filmuosite dovanų pakavimą – po kurio laiko išvysti visus šiuos archyvus bus tiesiog nuostabiai žavu. Emocijos, trykštančios per kraštus gavus norėtą dovaną, ar nekantrus dovanų popieriau plėšymas – juk visa tai laimė, kurią tikrai bus malonu prisiminti po kelerių metų. Be to, tai puikus būdas įamžinti vaikus ir stebėti jų besikeičiančias reakcijas, jų charakterį. Juk filmuosite kiekvienais metais tuo pačiu metu! Pridursime, jog tai taps dar didesne dovana ne tik jūsų vaikams, bet ir jums patiems. Kartu su šeima galėsite daryti Kalėdų retrospektyvą ir taip ši tradicija įgaus naują tradiciją.

Pasiimkite daržovių ir šieno – keliaukite į mišką žvėreliams suruošti puotos

Tai gali būti nuostabi kiekvienos Kalėdų popietės tradicija. Žiemojantys žvėrys miške dažnai sunkiai randa maisto, ypač, jei sniego daug – jiems darosi sunkiau atsikasti žolę. Būtent dėl šios priežasties, ant įvairių medelių galima pakabinti daržovių ar tiesiog – rasti ėdžias ir padėti šieno. Nuo seno buvo tikima miško skleidžiama magija per šventes, tad pagalba žvėrims – kilnus darbas. Be viso to, vaikštinėdami miške galėsite žaisti su sniegu, pasimėgauti Kalėdine nuotaika. Pakvėpuosite grynu oru, trumpam pabėgsite nuo miesto šurmulio ir pakontempliuosite – ką jums iš tiesų reiškia Kalėdos? Nepamirškite pasidaryti nuotraukos! Galbūt Kalėdine dovana paaugliams šiais metais tapo telefonas, tad tai neabejotinai bus puiki proga išmėginti naują kamerą.

Vakare – žiūrėkite mėgstamiausią šeimos filmą!

Galbūt tai „Vienas Namuose“? O gal „Haris Poteris” ar nuotaikingosios „Atostogos”? Kad ir koks būtų jūsų šeimos pasirinkimas, jis tikrai suartina. Pasidarykite kakavos, įsiberkite kūčiukų, susiglauskite ant bendros sofos svetainėje, išjunkite šviesą ir pasimėgaukite Kalėdiniu kino teatru. Juk bendrystė – visa ko pamatas, tad neabejojame, jog jūsų šeima mėgausis laiku praleistu kartu.

Ar mums pavyko jus įkvėpti? Tikimės, jog atsakymas yra teigiamas. Todėl norėtume pakviesti pasižvalgyti po Kaledos.lt puslapį ir atrasti dar daugiau įvairiausių idėjų, kaip paversti savo Kalėdas tobulomis. Kalėdų dovanų idėjos, namų dekoravimas ir kitos temos – čia kiekvienas ras atsakymą į sau rūpimą klausimą. Pasiruošę švęsti Kalėdas labiau nei bet kada?

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite