REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Nuomonė2018 m. Gruodžio 21 d. 11:22

Kalėdojimo laikotarpis

Šiauliai

Stasys PuščiusŠaltinis: Etaplius.lt


65560

Tai yra Etaplius.lt piliečio-reporterio nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako.

Artėja didelė šventė, tai šv. Kalėdos, Kristaus gimimo diena. Tai didi šventė ir ta proga visi vienas kitą sveikina. Taigi ir man norisi visus pasveikinti, juk taip nuo seno priimta.

Artėjant Kalėdoms, kiek prisimenu iš vaikystės, prasidėdavo kalėdojimo laikotarpis. Mes gyvenome visai šalia Bazilionų miestelio. Kalėdojimus prisimenu dar vokiečių okupacijos laikais.

Artėjant tam laikotarpiui, ateidavo kokia labai tikinti moterėlė su pranešimu, kada prasidės kalėdojimas. Tuo pačiu atnešdavo ir plotkelias, dabar vadinamais kalėdaičiais. Žinoma, tėvai šiek tiek paaukodavo ir visada priimdavo kleboną. Tuo laiku, ir kurį laiką po karo, klebonavo kunigas Gilvytis.

Tai dienai buvo labai ruošiamasi. Jeigu būdavo sniego, tai nukasdavome padarydami besniegius takus ir pabarstydavome geltonu smėliu, kurio parnešdavome iš bulvių rūsių. Kada pamatydavome atvažiuojančius gražiomis rogėmis kurias traukė arklys su skambučiais, taip vadinamais žaržolais, kleboną, zakrastijoną ir vargonininką, mamytė visus surykiuodavo kambaryje, o pati bėgdavo įleisti pro duris.

Kalėdotojai, vos peržengę priengio slenkstį, labai gražiai užgiedodavo. Klebonas pakrapindavo visus kambarius šventintu vandeniu. Paskui prieidavo prie visų suklaupusių ir kiekvienam duodavo pabučiuoti labai gražų kryželį. Klebonas mums vaikams duodavo ir po saldainį, kurie būdavo įpakuoti į labai gražius spalvotus poperėlius. Tai viskas liko tik prisiminimuose.

Vėliau sovietų valdžia kalėdojimus uždraudė. Tada žmonės eidavo į bažnyčią, nunešdavo aukas ir parsinešdavo plotkelių.

Kada visa tai prisimenu ir pagalvoju, kokie mes tapdavome laimingi, po klebono apsilankymo ir visų mūsu pakrapinimo šventintu vandeniu. Kalėdos visada būdavo švenčiamos iškilmingai. Žinoma, po Kūčių vakarienės eidavome pamiegoti, nes ankstį reikėdavo atsikelti ir eiti į bažnyčią, "Bernelių" mišių išklausymui.

Tai tokios mano vaikystėje būdavo Kalėdos.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA