Pasveikinti sodybos „Atokampis“ savininkų Vidmanto ir Ievos Piraičių (dešinėje) atvyko meras V. Tomkus. Šalia jo – KTVIC direktorė G. Streikauskaitė ir centro darbuotoja V. Kanapinskaitė.
Angle down Atgal

Kaišiadorys – sveikas pasirinkimas

Po trijų turizmo parodos „Adventur 2020“ dienų grįžome nusivarę nuo kojų, tačiau laimingi, pasikrovę dar daugiau entuziazmo, ūpo bei naujų minčių reklamuojant Kaišiadorių kraštą. Šių metų parodos tema – sveikatos turizmas. Kaišiadorių TVIC dalyvius kvietė laiką leisti aktyviai, sveikai, gyvoje gamtoje, kaime, augalų, žmonių, gyvūnų apsuptyje. Tad ir stendo fone dominavo gamtiniai motyvai – Mergakalnio takelis link marių, Lietuvos liaudies buities muziejaus pastato fragmentas, plaukimas baidarėmis Strėvos upe. Kaišiadorių rajone apie 170 lankytinų objektų išsibarstę po visą rajono teritoriją, todėl kelionei galima pasirinkti daugybę skirtingų ilgių bei temų maršrutų.

ATOKAMPIS – ANTROJI VIETA LIETUVOJE!

Pati smagiausia naujiena – tai mūsų krašto kaimo turizmo sodybos „Atokampis Boutique SPA & Resort“ laimėjimas EDEN „Patraukliausios Europos sveikatos turizmo vietovės 2019“ konkurse. Visginų kaime įsikūrusi sodyba laimėjo antrąją vietą, o jų dėka Kaišiadorių rajonas pirmą kartą pateko į EDEN patraukliausių Europos turizmo vietovių žemėlapį.

Be galo džiaugiamės gražios Piraičių šeimos nuosekliu darbu, atvedusiu į tokią sėkmę. Unikalioje sodyboje, kurioje galima ilsėtis visiškai privačiai, būnant tik dviese gamtos apsuptyje, teikiamos išskirtinės sveikatingumo paslaugos: masažai, karšta ofūro vonia po atviru dangumi, klausant paukščių čiulbėjimo, galima mėgautis sūkurine vonia su augaliniais ekstraktais, haloterapine sauna. Potyriai sodyboje puikiai atsispindi konkurso organizatorių sukurtame videoklipe (http://eden. lithuania.travel/video-galerija). UAB „Atokampis“ direktorius Vidmantas Piraitis su žmona Ieva džiaugėsi šiuo laimėjimu, dėkojo Kaišiadorių TVIC, visai Kaišiadorių rajono bendruomenei už palaikymą, pagalbą kuriant šių paslaugų verslą bei skleidžiant žinią.
NAUJAS ŽAIDIMAS APIE KAIŠIADORIŲ KRAŠTĄ

36 rajono vietoves parodos lankytojams pristatėme naujai sukurtą žaidimą „Kaišiadorių kraštas. Ar žinai, kur?“ Žaidimo esmė – sukti pasirinkimo ratą, o išsukus numerį, pagal jį surasti žemėlapyje užuominą, kuri padėtų identifikuoti teisingą objektą bei pastatyti jį į reikiamą vietą. Iš pat ryto atskubėję Kruonio gimnazistai šešių galvų pagalba greitai sudėliojo visas žaidimo figūrėles į vietas bei maloniai nustebino savo žiniomis apie gimtą rajoną. Žaidimą kūrė Kaišiadorių TVIC darbuotojai, sumaketavo Saulius Jankauskas, pasiūlęs rajoną pavaizduoti lyg neatrastų lobių salą žydrame vandenyne. Medinį ratą bei figūrėles pagamino Andrejus Tomenko.
KAIŠIADORIŲ STENDAS – TARP PENKIŲ ĮDOMIAUSIŲ

Pirmą parodos dieną stende su mumis dirbo Vereta Rupeikaitė ir Valdas Rimavičius iš „Dvaro pirties“, įsikūrusios Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje. Jie taip išradingai ir nuoširdžiai dalijosi pirties paslaptimis, kad jų vantoms neatsispyrė ir būti išvanotais sutiko net ir kukliausieji. Matyt, tai buvo pagrindinė priežastis to, kad Kaišiadorių stendas pateko į įdomiausių Lietuvos stendų penketuką ir buvo aprašytas portale 15min.lt. Kelios valandos, praleistos Rumšiškėse su tikrais pirties profesionalais, paliks įspūdį ilgam.
AKTYVUSIS KELIAVIMAS

Smagu žygiuoti pėsčiomis Gegužinės miško takais aplink paslaptingus ežeriukus, gėrėtis gamta Strošiūnų kraštovaizdžio, Paparčių botaniniame draustiniuose, atrasti įdomybes Gastilionių pažintiniame take, nuo atnaujintos Mergakalnio poilsiavietės ir regyklos miško takeliu nukeliauti iki marių. Galima leistis į 10 kilometrų kelionę aplink Kaišiadoris, aplankant kultūrinius ir sportinius objektus, žaliąjį Girelės pažintinį taką, poilsiavietę, atnaujintą Girelės II tvenkinio paplūdimį. Kaišiadorių rajone galima įkopti net į 27 piliakalnius.

Džiaugiamės, jog vienas iš jų „Vykinto kelionių“ dalyvių buvo išrinktas gražiausiu – tai Budelių piliakalnis, esantis prie Neries upės, netoli unikalaus Padalių kelto. Suplanuoti individualų ar grupinį maršrutą mielai padės Kaišiadorių TVIC darbuotojai, ekskursijas praves rajono gidai. Į sportinius bei teminius dviračių ir pėsčiųjų žygius kviečia vis daugiau aktyvių rajono žmonių – Aurelijus Balčiūnas, Rolandas Kriugžda, Rugilė Grendaitė, Donatas Stanionis, kurie ir šiemet Jums neleis sėdėti namuose. Aktyvaus turizmo galimybes parodos metu mums padėjo pristatyti ištvermės žygiais garsinantis kraštą kaišiadorietis Rolandas Kriugžda bei Liutonių baidarių centro, „Degučių slėnio“ savininkai Daiva ir Rimas Degučiai.

Vis naujus takelius bei maršrutus atrandantis Rolandas turėjo apie ką pasikalbėti su įvairiais Lietuvos turizmo organizatoriais. Liutonių baidarių centras, Padalių keltininkas, klubas „Athletic gym“ kviečia plaukti baidarėmis Strėva ir Nerimi. Nuotaikingoji Strėva abejingų nepalieka – aukšti skardžiai, daugybė paukščių, tiltelių, užtvankos, kliūtys, krentantis vanduo, o gal ir virtimai paliks spalvingus įspūdžius iš kelionės. Žymus Lietuvos keliautojas Aurimas Valujavičius savo paskyroje filmuota medžiaga įrodė, kad Strėva plaukti smagu ir žiemą.
VIETOS SU GYVŪNAIS

Mylintys gyvūnus Kaišiadorių rajone taip pat ras ką pasirinkti: beveik 10 sodybų bei ūkių siūlo pabendravimą su gyvūnais. Rančos „Myliu kaimą“ šeimininkai kviečia į keliones mišku su žirgu Bella, poniu Šreku ir ožkytėmis Slyva ir Morka, poilsiauti be technologijų, pasimėgauti miško garsais.

Ūkyje „Gyvas kalnas“ knibždėte knibžda gyvybė: spalvingiausios vištaitės, gražuoliai balandžiai, smalsios vagilės ožkytės, arkliukai – pamiršite miesto smogą, betonines džiungles bei nuolatinį skubėjimą.

Čia grupių laukiama šiltuoju metu. Prie Kauno marių ir Strėvos įsikūrusioje Antrą Šerolės viloje, taip pat Roko sodyboje, viloje „Laumžirgis“ iš arti galima stebėti prijaukintų danielių gyvenimą. Senosios Gegužinės ūkyje galima apžiūrėti ir pajodinėti senovinių veislių arkliais, pasigrožėti Lietuvos juodagalvėmis avimis.
BENDRAUTI IR RAGAUTI...

Nuotaikingai ir skaniai prabėgo antroji diena parodoje kartu su svetingais sodybos „Nonna vila“ šeimininkais Aušra ir Vygintu Katkauskais. Didžiuliai Aušros iškepti kvepiantys šakočiai išgaravo, o skruzdėlynas ištirpo akyse, vos tik suteikus jiems laisvę...

Kartu išsinešė po saldžią žinutę apie Kaišiadorių kraštą. Darbštūs Katkauskai į savo sukurtą sodybą kviečia šeimas ir kolektyvus: čia maistas skanus kaip pas močiutę, galimos ekskursijos, transportas, edukacijos, stovyklos, šventės (nonnavila.lt). Kulinarinio turizmo mėgėjams siūlėme apsilankyti prieš mėnesį duris atvėrusiame restorane „Fiorito“, kuris įsikūrė Žiežmarių gėlių apsuptyje.

Gėlės ne tik aplinkui, bet ir patiekaluose. Įmonė savo patiekalus gardina čia pat užaugintomis bei šaltyje išdžiovintomis uogomis, vaisiais, daržovėmis bei prieskoniais. Pakeliavus įdomiomis rajono apylinkėmis, tiesiog būtina apsilankyti Žaslių tradiciniame amatų centre, kur su grupe draugų išsikepsite bendrą kūrinį – šakotį, o gal žaslietišką košę pagal 100-metį receptą. Vasarą galėsite sudalyvauti ketvirtajame respublikiniame šakočių kepimo čempionate. „ŠA arbatinėje“ Rumšiškėse verta paragauti šiupininės sriubos. Viloje ir restorane „Miško natos“ patirsite netikėtą garsų, skonių ir gamtos harmoniją. Čia bei Senosios Gegužinės ūkyje vyksta muzikos vakarai, parodos, patiekalų degustacijos.
KVIETĖME Į RENGINIUS

Naujasis renginių kalendorius – priminimas apie 2020 m. vyksiančius pagrindinius renginius. Birželio 4-7 dienomis Kaišiadorys kvies į savo vardo pirmojo paminėjimo 430 jubiliejų. Vyks miesto šventė „Skambėkit, Kaišiadorys!”, konferencija, folkloro festivalis „Žilvitis žaliuoja“, ekskursija „Chašaidaro pėdomis“, Trispalvės žygiai, sporto šventės, bėgimai, Joninės, festivaliai, vasaros palydos, amatų šventė bei daug kitų.
ŠLAMUČIO SLĖPYNĖS

Nuo gegužės 2 d. prasidės pusmetį trunkantis žaidimas „Šlamučio slėpynės“ – Stasės Samulevičienės sukurtas personažas pusė metų slapstysis įvairiose gražiose vietose Kauno apskrityje. Tad ruoškimės į savaitgalio keliones jo ieškoti bei atrasti nuostabius Kaišiadorių, Jonavos, Prienų, Raseinių, Kėdainių, Birštono, Kauno rajono objektus.

DRAUGAUKIME, KELIAUKIME

Parodos metu Kaišiadorių stendą aplankė, vaišių atvežė bei pirties pramogas išbandė meras Vytenis Tomkus. Kartu su Ukrainos delegacija apsilankė vicemeras Darius Vilimas. Sekmadienį su rytą iškepta duona atskubėjo administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius. Džiaugiamės, jog jaunoji karta stengiasi pažinti savo kraštą, kasmet su mokytojais apsilanko vis daugiau vaikų iš Kaišiadorių rajono.

Net tris kartus buvo užsukęs Jogevos miesto vicemeras Viktor Svjatošev, sulaukėme besidominčių pirtimi ir šakočiu suomių, japonų, kasmet mus aplankančių ištikimų turizmo bičiulių iš Kaišiadorių krašto, kuriuos visus išvardinti būtų labai sunku. Tris dienas pasikeisdami turizmo parodoje su lankytojais bendravo Kaišiadorių TVIC turizmo vadybininkas Aurelijus Balčiūnas, turizmo specialistė Viktorija Kanapinskaitė, vadybininkė Dovilė Barysienė, vadovė Giedrė Streikauskaitė. Sekite turizmo naujienas, renginius mūsų svetainėje http://turizmas.kaisiadorys.lt, Facebook paskyroje Kaišiadorys Turizmas Verslas, Instagram paskyroje Go Kaišiadorys.

Giedrės Streikauskaitės, Viktorijos Kanapinskaitės nuotr.

Giedrė Streikauskaitė

Kaišiadorių TVIC vadovė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite