Angle down Atgal

Kaišiadorių teatras sužibėjo Latvijoje

Rugsėjo pradžioje Latvijoje, Valkos mieste, vyko baigiamasis tarptautinio trišalio projekto „Vadiname vieną pjesę“ etapas, kuriame Kaišiadorių kultūros centro teatras rodė A. Čechovo „Jubiliejų“. Anot įspūdžiais besidalijančių teatro aktorių ir režisieriaus Jono Andriulevičiaus, dalyvavimas šiame projekte įkvepia naujoms įdomioms idėjoms, naujiems planams.

Festivalyje puikiai įvertinti mūsų aktoriai pasirengę džiuginti žiūrovus ir toliau.
Festivalyje puikiai įvertinti mūsų aktoriai pasirengę džiuginti žiūrovus ir toliau.

Džiaugiamės, kad į projekto finalą galėjome vykti nauju komfortišku Kaišiadorių kultūros centro mikroautobusu, kuris iškart tapo mūsų miesto vizitine kortele. Latvijos šiaurėje esantis miestas unikalus Latvijos ir Estijos valstybės siena, skiriančia Valką nuo Estijos Valgos miesto. Valkoje, pasak vietinių, šiuo metu yra apie 4000 gyventojų.

Miestas labai jaukus, erdvus, švaraus, žalias. Nustebino, kad jame tiek švietimo ir kultūros įstaigų, kurios visos savarankiškos, patalpos renovuotos, aprūpintos modernia technika, baldais: gimnazija su puikia sporto sale, progimnazija, stadionas, muziejus, dailės, muzikos mokyklos. Gimnazija turi puikų renovuotą bendrabutį, kuriame mes buvome pirmieji gyventojai, o mokiniai jame gyvens nemokamai ir dar gaus nemokamą maitinimą. Miestas turi atskirą, taip pat renovuotą, vaikų ir jaunimo kultūros centrą, kur vyko projekto dalyvių vakaronė.

Pats projektas „Vaidiname vieną pjesę“, kurio tikslas – per teatrą jungti skirtingų tautų, skirtingo amžiaus žmones bendrai kūrybai ir bendravimui, dalintis žiniomis bei įgūdžiais, vyko Valkos kultūros centre. Buvo nemažai panašumų į Kaišiadoryse vykusį etapą: mūsų meras Vytenis Tomkus aktyviai dalyvavo projekto renginiuose, Valkos meras – taip pat; per atidarymą mes grojome klarnetu, jie – taip pat, tik muzikavo pats miesto meras Armands Kraauklis, o smuiku jam pritarė mero pavaduotoja. Sužinojome, kad Valkos miesto teatro vadovas Aivars Ikšelis yra kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas.

Gal todėl jie turi tiek daug erdvių kultūrai? Projektas vyko tarptautinio festivalio TALVILS rėmuose, kurio dalis – viena diena – buvo skirta mūsų projektui. Ta įtempta diena nuo ryto iki vakaro pareikalavo daug ištvermės, susikaupimo bei susiklausymo. Bendro spektaklio repeticija, Valkos miesto teatro, teatro ŠEST iš Rusijos ir mūsų spektaklio „Jubiliejus“ rodymas, bendras visų trijų spektaklis ir aptarimas.

Spektaklius stebėjo kompetetinga tarptautinė ekspertų komisija: Toomas Lichmustie – aktorius, teatro pedagogas, režisierius iš Estijos, Jook Allik – estų režisierius, teatro kritikas, Natalija Kriučkova – teatro pedagogė, režisierė, Oriolo kultūros ir teatro instituto docentė, Janis Silinš – Latvijos teatro akademijos profesorius, teatro istorikas, kritikas, Pasaulinės mėgėjų teatro asociacijos AITA/IATA Centrinės Europos prezidentė Alla Zorina.

Aptarimas buvo profesionalus ir kritiškas. Kai kam iš kolegų teko nuryti karčią piliulę, bet iš kritikos mokomės ir turime ją girdėti, kad tobulėtume. Maloniai nustebome, kad kritikai dėl mūsų spektaklio buvo vieningi – sakė komplimentus, žavėjosi tikslia mūsų aktorių vaidyba, aiškiu sceniniu veiksmu, kai viską galima suprasti nemokant kalbos, ryškiais sceniniais charakteriais.

Gyrė visus aktorius, o ypatingųb komplimentų sulaukė Merčiutkina (aktorė Vaiva Andriulevičienė). Aktoriai buvo giriami už antrąjį planą (tai labai svarbu vaidinant Čechovą), buvome įvertinti už tikslų žanro pojūtį ir perteikimą, ansamblišką vaidybą, už ryškiausią scenografiją. Žinoma, girdėti komplimentus malonu, tačiau mūsų tikslas – eiti pirmyn, jausti ir girdėti.

Kaišiadorių teatro kultūrą pristatėme tikrai garbingai, tai liudija režisierių pakvietimai į kitus festivalius, CEC komiteto ketinimai daryti su mumis naują projektą „Vaidiname vieną pjesę“. Tikimės, kad gegužės mėnesį Kaišiadoryse susitiksime jau naujame „Vaidiname vieną pjesę“ projekte. Jėgų eiti pirmyn mums suteikia ne laimėjimai, o jūsų, mieli žiūrovai, palaikymas, kultūros centro direktoriaus Arnoldo Škimelio, mero Vytenio Tomkaus pritarimas mūsų veiklai ir kultūros centro darbuotojų pagalba. Esate laukiami mūsų spektakliuose ir renginiuose!

Jūsų teatro kolektyvas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite